Mikołaj Grynberg
Pisze sam o sobie, że jego praca to dialog z otaczającą go rzeczywistością.
Biografia
Mikołaj Grynberg pisze sam o sobie, że jego praca to dialog z otaczającą go rzeczywistością. Można też odnieść wrażenie, że w tym obserwowanym świecie najbardziej interesują go – jako psychologa z wykształcenia – emocje. I choć fotografią zajmuje się od przeszło dwóch dekad, wszystkie jego prace łączy ten stały motyw. Może dlatego nie sposób być wobec nich obojętnym, i to bez względu na zróżnicowaną tematykę.
Najnowsza książka Mikołaja Grynberga Ocaleni z XX wieku (Świat Książki 2011) to ilustrowane portretami wywiady ze starymi ludźmi, którzy przeżyli koszmar Zagłady i całego stulecia.
Wcześniej, w roku 2010, ukazał się album Auschwitz – Co ja tu robię?, przewrotnie ukazujący nie sam obóz w Oświęcimiu, lecz ludzi, którzy odwiedzają go współcześnie. Książce towarzyszyła wystawa prezentowana w Polsce, Rosji i Szwecji.
Owocem szeroko zakrojonego przedsięwzięcia logistycznego była wystawa „Dużo Kobiet” – portrety wykonane w dziewięciu miastach świata; w 2009 roku opublikowano te fotografie w formie albumu, a wystawa gościła w galeriach na całym świecie.
Galeria fotografii
Konkurs na pracę domową: To nie jest moja twarz

Zasady konkursu są bardzo proste.
Na początku każdego miesiąca fotograf zadaje czytelnikom serwisu pracę domową. W konkursie mogą brać udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu, przy czym każdy może przysłać tylko jedną pracę. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25.03.2013. Pod koniec miesiąca prezentowany fotograf wyłoni zwycięską pracę, której autor zostanie nagrodzony praktycznym zestawem Szerokiego Kadru.