Michał Kość
Biografia
Fotograf, fotoreporter, miłośnik przyrody oraz bliskich i dalekich podróży. Zaczynał jako fotograf na Politechnice Białostockiej i w Muzeum Podlaskim. Szybko jednak zrozumiał, że fotografowanie statycznych obiektów to nie jest praca dla niego, pociągała go fotografia prasowa i dokumentalna. W 1991 roku został fotoreporterem w „Gazecie Współczesnej” – największym wówczas dzienniku regionalnym w północno-wschodniej Polsce, i tak rozpoczęła się trwająca nieprzerwanie do dziś przygoda z fotoreportażem. Obecnie, jako freelancer, współpracuje z mediami regionalnymi i ogólnopolskimi oraz Polską Agencją Fotografów FORUM i Agencją Fotograficzną WSCHÓD.
Michał Kość posiada bogaty dorobek zawodowy. Publikował na łamach największych polskich gazet, takich jak: „Polityka, „Newsweek Polska”, „Gazeta Wyborcza”, „Wprost” oraz w magazynach podróżniczych, m.in.: „Witaj w Podróży”, „National Geographic Polska” czy „Podróże”. Inną formą aktywności jest udział w projektach, konkursach fotografii prasowej oraz przyrodniczej, zbiorowych i indywidualnych wystawach. Jego zdjęcia znalazły się m.in. w książce „Dziesięciolecie Polski Niepodległej 1989–1999" , oraz albumie „303 zdjęcia, które musisz znać", będącym zbiorem najlepszych fotografii prasowych z lat 1989-2013. Fotografie Michała Kościa można było oglądać m.in. na wystawach w Białymstoku („Basowiszcza – miłość, tożsamość, fascynacja”),- w Łomży „Narew – ludzie, przyroda, kultura”) czy Rybniku „ FOTO-PEIN 7”).
Wieloletnią pasją Michała Kościa jest obserwowanie i robienie zdjęć żubrom w Puszczach Białowieskiej i Knyszyńskiej (woj. podlaskie). Wypracował własny, charakterystyczny styl fotografowania tych majestatycznych zwierząt. W 2016 roku swoje dokonania pokazał szerszej publiczności. Wystawa „Żubr – puszcz imperator” gościła w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. M. Oczapowskiego w Warszawie oraz w Pracowni Filmu, Dźwięku i Fotografii w Michałowie. Natomiast w kwietniu 2017 roku w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie miała miejsce prezentacja wielkoformatowych fotografii „Żubry w pejzażu Puszczy Knyszyńskiej”.

fot. Krystian Bielatowicz
Konkurs na pracę domową: Las po zachodzie słońca

Zasady konkursu są bardzo proste.
Na początku każdego miesiąca fotograf zadaje czytelnikom serwisu pracę domową. W konkursie mogą brać udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu, przy czym każdy może przysłać tylko jedną pracę. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30.04.2017. Pod koniec miesiąca prezentowany fotograf wyłoni zwycięską pracę, której autor zostanie nagrodzony praktycznym zestawem Szerokiego Kadru.