Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Fotograf miesiąca: Przyroda i krajobraz | Maj 2011 | Kolor tła:

Marek Dziedzic

Fotograf i wykładowca. Specjalizuje się w fotografii krajobrazowej, klasycznej oraz reklamowej. 
Dodaj do schowka
 
Oceń :

Biografia

Marek Dziedzic - fotograf i wykładowca. Absolwent Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze. Specjalizuje się w fotografii krajobrazowej, klasycznej oraz reklamowej.

Na swoim koncie ma wiele publikacji w katalogach i albumach fotografii elementarnej oraz w wydawnictwach związanych z biennale fotografii górskiej. Jest autorem cyklu artykułów o fotografii reklamowej dla mięsięcznika "Pozytyw". Brał udział w realizacji programu telewizyjnego o fotografii portretowej oraz obróbce zdjęć dla TV Puls. Twórca projektów fotograficznych 3D do stron internetowych Muzeum Powstania Warszawskiego (www.1944.pl) oraz dla grupy GROM.

Wykładowca zajęć z fotografii cyfrowej oraz obróbki zdjęć. Wykonuje także zdjęcia dla Agencji Galileo na rzecz aukcji dla dzieci.

Miłośnik Karkonoszy. To tam właśnie powstają jego twórcze zdjęcia, tam też, jak sam mówi, najpiękniej można operować naturalnym światłem na obrazie.

Marek Dziedzic
Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję, kto mógłby zostać fotografem miesiąca? Napisz do nas

Konkurs na pracę domową: Miejsce magiczne

Nagrody

Zasady konkursu są bardzo proste.

Na początku każdego miesiąca fotograf zadaje czytelnikom serwisu pracę domową. W konkursie mogą brać udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu, przy czym każdy może przysłać tylko jedną pracę. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25.05.2011. Pod koniec miesiąca prezentowany fotograf wyłoni zwycięską pracę, której autor zostanie nagrodzony praktycznym zestawem Szerokiego Kadru.

Przejdź do strony konkursu, aby poznać więcej szczegółów

Powiązane tematy

rozwiń

Komentarze

RafJ

RafJ 2011-05-01 17:01:21

Witam.
Panie Marku.
W wywiadzie Pan mówi, że korzysta z aparatu cyfrowego Nikon D700 a na filmie jest D7000... a różnica jest znacząca miedzy FX a DX... wiec jakiego modelu Pan uzywa?
Pozdrawiam

Aragon1981

Też to zauważyłem :) hehe , również  jeden z obiektywów mymawiany był o gniskowej 24mm a na filnie jest obiektyw KIT 18-55mm  (choć już dawno go nie posiadam, to sobie go chwalę) ,  Reportaż naprawde fajny, prace autora piękne.
Pozdrawiam.

wiola28_1978
oceń+--3

Ten wywiad to Sama PORAŻKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Autora widać nie interesował wywiad ale podklad muzyczny który skutecznie!!!! zagłusza i zniekształca wypowiedzi fotografa. ZENADA!!!!!!!!!!!!QQQQQQQQQQQQQQQQ

Robert Ruszczyk
oceń+--1

Robert Ruszczyk 2011-05-02 17:07:42

Tak się składa, że podobnie jak pan Marek uwielbiam Karkonosze i fotografowanie tych gór. Niestety moje fotografie przy mistycznych dziełach bohatera wywiadu, to pospolite landszafty. Materiał bardzo ciekawy i inspirujący. Smoothjazzowy podkład wprowadza przyjemną atmosferę, podczas prezentacji prac
artysty. Tylko na Szerokim Kadrze można obejrzeć wywiady z twórcami i ich spojrzenie na fotografię. Wyrazy wdzięczności dla redakcji
portalu za konswekwencję w dążeniu do celu. Dla rodzimej telewizji, sztuka fotografii, chyba nie istnieje...

Hosaka

Bardzo fajne prace, bardzo inspirujące. Zwłaszcza (jak dla mnie) "Skały jak ludzie".

kemotgor

EEE czepiacie się! Super facet czy to ważne czy pracuje na d700 czy d7000 wazne jest to że ma super fotografie i doświadczeniem zgładził by nas wszystkich. Pozdrawiam! Klasa fotki!

Piotr

Piotr 2011-05-04 07:27:57

A ja mam wrażenie, że Pan Marek Dziedzic korzysta jedynie z fotografii analogowej, a aparat cyfrowy dostał po to aby promować Nikona ( inaczej mówiąc na potrzeby tego reportażu )

Ale rzeczywiście ma fajne zdjęcia, tylko te czarno-białe.

2011-05-04 22:10:44

Szkoda, że firma manipuluje redakcją :(

artlens

A ja mam jakiś niedosyt i tu pozwolę sobie na krytykę. Ogólnie  Pan Marek trochę dorabia filozofię do swoich zdjęć (to jest moje prywatne zdanie), może się bym nie czepiał gdyby zdjęcia były rewelacyjne a delikatnie dla mnie są delikatnie mówiąc nie za dobre. Brak koloru w krajobrazie wcale nie podnosi wartości artystycznych (często ten środek jest nadużywany). NIe rozumiem co ma wnosić do procesu twórczego obraz na matówce do góry nogami? druga sprawa P. Marek nie przekonuje mnie mówiąc o aparatach cyfrowych nie wiem czy wogóle się nimi posługuje. Ja oczekuje od fotografa miesiąca kogoś naprawdę inspirującego tutaj tylko przeciętność. Dla tych co się ze mną nie zgadzają polecam na lendscape na 1x.com wtedy zrozumiecie. NO i nie bujcie się krytykować mistrzów.
Pozdrawiam

GinterGlass

GinterGlass 2011-05-06 09:45:20

Wywiad na siłę. Pan artysta reklamuje Nikona D700, a pokazuje się z Nikonem D 7000.Chyba najgorszy wywiad na szerokim kadrze. Jałowo.

Dawid66

Dawid66 2011-05-07 12:45:40

Super wywiad Panie Marku, krajobrazy bardzo mnie zaciekawiły

agata

agata 2011-05-07 12:58:36

Bardzo mi się podobają zdjęcia bohatera reportażu. Są naprawdę piękne. Pomysł reportażu bardzo dobry, tylko realizacja odrobinę kuleje - muzyka w tle materiału nie pasuje i montaż chyba trochę amatorski...

marek dziedzic

marek dziedzic 2011-05-08 22:13:41

Witam serdecznie,

Na wstępie chciałem wszystkich przeprosić za długi czas odpisywania, ale byłem poza zasięgiem internetu. Dziękuję za wszystkie opinie zwłaszcza te negatywne są zawsze dla mnie inspirujące i wyciągam z nich wnioski.

Najwięcej emocji wzbudziła różnica w używanym przeze mnie sprzęcie od razu wyjaśniam dlaczego tak to zostało pokazane na filmie. Otóż faktycznie na codzień używam Nikona D700 korzystając z jakości pełnej klatki i precyzji korpusu tego modelu. Na filmie pokazane są także panoramy łączone za pomocą programu graficznego, a te wykonuję nowym Nikonem D7000 ze względu na rozdzielczość matrycy i bezstratne użycie obiektywu 10,5 mm, który też jest pokazany na filmie. Ponadto aparat D7000 i obiektyw 10,5mm wykorzystuje do robienia panoram sferycznych 360/180 stopni, więc nie jest to prawdą, że aparat wystąpił po to, aby go zareklamować, dla ciekawych wizualizacji wykonanych podanym zestawem link do strony, na której można obejrzeć wirtualną wycieczkę wykonaną pokazywanym zestawem http://www.focus-stones.pl/ zakładka wizualizacje 3D. Dodam że w kilku miejscach celowo pozostawiłem małe odbicia z autorem - taki ukryty podpis fotografa ; )

Aby zaspokoić ciekawość wszystkich zainteresowanych sprzętem fotograficznym, którego używam podaje nazwy aparatów i obiektywów, wykorzystywanych do moich zdjęć i to nie tylko krajobrazowych: TOYO Field Camera 4x5 cala ob. Nikkor 65mm, ob. Fujinon 150mm, panorama 6x12cm własnej konstrukcji wykonana przez fotografa Włodzimierza Echeńskiego ob. Mamiya 75mm (pokazane na filmie), Nikon D700 ob. 24mm, ob. 24-70mm, ob. 70-200mm (wielki nieobecny), Nikon D7000 ob. 10,5mm, ob. 18-55mm.

Druga ważna dla mnie kwestia do wyjaśnienia to fakt że nie uważam się i nie jestem artystą jestem fotografem. Tylko Bóg tworzy ja pracuję. Wszystkim polecam tę drogę jest dużo bardziej skuteczna, pracujcie nad swoimi fotografiami i powtarzajcię tę czynność, teraz jest okazja mamy coraz więcej światła i wolnych dni wykorzystajmy je do fotografowania a nie do gadania. W razie pytań zapraszam na mail'a: fotografika1@interia.pl

marek dziedzic

Magia

Magia 2011-05-08 23:46:33

Fakt, podkład muzyczny i montaż trochę kuleje, model aparatu też odbiega od omawianego ale przecież tu chodzi o wykonane fotografie! Liczy się efekt końcowy a temu nic nie można zarzucić. Zdjęcia mają klimat i dobrą kompozycję. "Skały jak ludzie" są rewelacyjne! Ogólnie mówiąc foty super:)

Kinoko

Kinoko 2011-05-08 23:47:46

O artyście/fotografie nie świadczy jak został zmontowany film, czy jak muzyka jest w tle, czy nawet sama wypowiedź.
Prace p. Marka są bardzo piękne i to mi wystarcza. Panie Marku, ja też uwielbiam Michael'a Kenna!

GrzegorzR

Witam.

Nie będę dużo pisać, żeby nie zajmować cennego czasu.


Niektórzy, odnośnie wywiadu pisali, że montaż, że muzyka… malkontenci. Zdjęcia są świetne. Szczerze mówiąc nie każde mi się podoba, ale większość jest doskonała, szczególnie te z serii Miejsca Magiczne, choć nie tylko.


Na filmie wykorzystuje Pan aparat z obiektywem Mamiya 75mm. W tym miejscu podskoczyłem na fotelu, bo ostatnio na targowisku staroci w Irlandii, gdzie mieszkam, udało mi się kupić (za grosze) chyba taki sam o świetle 5.6 w oryginalnym pudełku w zestawie z wizjerem i osłoną z mocowaniem do Polaroida 600SE w stanie sklepowym (zero rys, nawet tych mikro i jakichkolwiek innych śladów użytkowania). Po przyłożeniu go do mojego Pentaxa (bo jak go podłączyć) i otwarciu migawki w czasie B zrobiłem kilka zdjęć i byłem zdumiony czystością obrazu jaki daje to szkło. No ale w końcu to Mamiya.


A miałem się nie rozpisywać….


Kończąc; cieszy widok człowieka dla, którego fotografią nie jest tylko Photoshop i godziny spędzone przy komputerze a puszka, szkła i czas poświęcony na wędrówki i poszukiwania tego odpowiedniego kadru.


Pozdrawiam


Grzegorz

Dawidoo

Dawidoo 2011-05-19 13:50:06

Fotografie są DOSKONAŁE! Chciałbym żeby Pan Marek zrobił plener fotograficzny w gorach, chętnie bym się pouczył patrząc na Mistrza.

vema

vema 2011-05-22 16:15:20

właśnie to kocham  w fotografii,zrobić zdjęcie tak aby  ozwierciedlic swoją  wizję tego na co patrzę...żadnych przeróbek komputerowych.Panie Marku GRATULUJĘ.

Didi_ND3100

Od kilku dni próbuję bezskutecznie przesłać pracę domową. To nie pierwsze takie problemy oczywiście.

admin

admin 2011-05-23 17:38:23


2011.05.22 22:18   Didi_ND3100:

Od kilku dni próbuję bezskutecznie przesłać pracę domową. To nie pierwsze takie problemy oczywiście.


Proszę o dokładniejszy opis problemu - tutaj bądź na adres support@szerokikadr.pl.
Zgłoszenie zdjęcia mailem nie jest niestety możliwe.

Didi_ND3100

a więc tak: gdy wybieram zdjęcie,widzę opcję, aby udostępnić na facebook'u i flickr'u ale nie mogę z nich skorzystać. Nawet gdy wciskam gotowe najpierw niby się coś ładuje, a potem pojawia się cały zielony dymek. I gdy odświeżam i sprawdzam okazuję się, że dalej nie mogę jej wysłać.

admin

admin 2011-05-23 19:14:44


2011.05.23 17:58   Didi_ND3100:

a więc tak: gdy wybieram zdjęcie,widzę opcję, aby udostępnić na facebook'u i flickr'u ale nie mogę z nich skorzystać. Nawet gdy wciskam gotowe najpierw niby się coś ładuje, a potem pojawia się cały zielony dymek. I gdy odświeżam i sprawdzam okazuję się, że dalej nie mogę jej wysłać.


A więc tak:
- aby udostępnić zdjęcie na Facebooku, trzeba być zalogowanym do Szerokiego Kadru via FB - najszybsze rozwiązanie to wylogowanie się ze swojego profilu, skorzystanie z opcji "Zaloguj się przez Facebook" w dymku zgłaszania pracy, a potem normalne zalogowanie się do serwisu SK loginem i hasłem
- aby móc udostępnić zdjęcie na Flickr, trzeba włączyć w Profilu integrację z Flickrem - widzę, że ma Pani ją wyłączoną

niezależnie jednak od udostępniania zdjęcia na Flickrze i FB, samo zgłoszenie pracy powinno być możliwe - czy w dymku pojawia się jakikolwiek komunikat, czy jest pusty? Czy mogę prosić o przesłanie screenshota na adres support@szerokikadr.pl?

Diwad

Diwad 2011-05-24 12:32:07

Ja mam ten sam problem, probuje wyslac i jest tylko zielony dymek. Przeslalem maila na support@szerokikadr.pl

Didi_ND3100

Podczas "ładowania" dymek jest normalny. W chwili gdy zdjęcie się załaduje dymek robi się pusty.

Diwad

Diwad 2011-05-24 16:46:46

Dokladnie tak. Najgorsze jest to ze jutro jest ostatni dzien skladania zgloszen:/

admin

admin 2011-05-24 16:49:53

Pracujemy nad rozwiązaniem błędu (dziwna sprawa, pojawia się tylko czasem), większość użytkowników zgłasza prace poprawnie. Będę wdzięczny za podanie jednej kluczowej informacji - jakich przeglądarek (i w jakiej wersji) używacie?

Zgłoszenia na konkurs przyjmowane są jeszcze jutro do końca dnia (do północy w środe), ale nie martwcie się, na pewno znajdziemy wyjście z sytuacji.

Diwad

Diwad 2011-05-24 17:10:43

Google chrome 11.0.696.68 na macu i windowsie sprawdzone, Safari 5.0.5 na macu rowniez. Ponadto safari podaje mi komunikat, ale to raczej ciekawostka w tym wypadku: "

Szeroki Kadr


Przepraszamy wystąpił błąd serwera.


Serwer jest przeciążony lub napotkał błąd wewnętrzny i nie jest w stanie zrealizować twojego żądania. Fakt ten został już zgłoszony administratorowi.


Przejdź na stronę główną serwisu"

Diwad

Diwad 2011-05-24 21:41:01

Problem tkwil w wielkosci zdjecia. Jesli macie taki problem to po prostu zmniejszcie wielkosc zdjecia. Mnie pomoglo. Pozdrawiam i dziekuje za maile z supportu;)

admin

admin 2011-05-24 23:05:52

Dokładnie - potwierdzam, że problem tkwił w wielkości zdjęcia, błędem systemu było to, że nie pojawiała się informacja o tym. Ustawiliśmy limit zdjęcia na 1500x1500 pikseli i dodaliśmy informację o tym w oknie, zatem zmniejszcie zdjęcia, wysyłajcie i powodzenia! :)

@Diwad - to my bardzo dziękujemy za całą pomoc przy diagnozowaniu problemu.

Artur

Artur 2011-05-26 17:13:58

Panie  Marku! Zdjęcia  i wywiad bardzo interesujący. Podobają mi się panoramy.
Pozdrawiam
Artur

RafJ

RafJ 2011-06-13 10:41:15

W tym serwisie "początek miesiąca" kiedy nastepuje?

wiola

wiola 2011-06-14 11:16:49

biorąc pod uwagę fakt, że dziś jest 14.06 to jest to ostatni dzień poczatku tego miesiaca, bo 15.06 to już będzie środek a później to już tylko koniec...... straaaaaaasznie długi tem miesiąc a początek jeszcze dłuższy...... chyba lekka przesada z tym roztrzygnięciem.......

admin

admin 2011-06-15 15:38:09

Przepraszamy za opóźnienie, czasem niestety się zdarzają, wyniki pojawią się na dniach.

Monika
oceń+--1

Monika 2011-06-15 16:09:49

na dniach... a to dobre... przesada!

michaelmyers

Naprawde nie macie 450zł na taki COOLPIX S5100 ? A po drugie tylko jedna osoba wygra

Diwad

Diwad 2011-06-17 11:22:45

Ja nie mam, jestem fotoamatorem, ktory wszystkie swoje oszczednosci zainwestowal w wymarzona lustrzanke i nie zostalo mi nic na malpke, hehe;) Taki sprzecik bywa przydatny...

Diwad

Diwad 2011-06-17 11:26:23

A co do narzekan, ze juz polowa miesiaca to imo sa one smieszne, bo jesli ktos ma dostac cos za darmo to nie powinien raczej jeszcze wybrzydzac. Tez chcialbym poznac wyniki, ale na pewno opoznienie nie jest planowane, ani nikt nikomy nie chce zrobic na zlosc.

admin

admin 2011-06-17 23:14:10

Właśnie opublikowaliśmy wyniki konkursu - jeszcze raz bardzo przepraszamy za opóźnienie.

2011-06-18 10:35:47

Gratuluję !!! Bardzo się cieszę że ta praca wygrała :)))) Byłem świadkiem wykonania tego zdjęcia. Tym bardziej mnie to cieszy że zostało wykonane w mieście (Tychy), które trudno nazwać "Magicznym miejscem"... Tychy to głównie bloki z lat 70-80 i zaledwie parę interesujących budowli sakralnych. Mgła zniknęła w ciągu 10 minut i czar prysnął, ale dzięki tej focie pamiętam ten poranek i te magicznych 10 minut bardzo wyraźnie... Jeszcze raz gratuluję :)))))

wiola28_1978

Gratki dla zwycięzcy!!!!! świetne zdjęcie. Marzę by uchwycić właśnie taką chwilę.....

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

michalmisztela

Jak i czym fotografować w górach2024-04-16 18:26:50 michalmisztela

[quote="marek_a"]Cześć, Podziwiam Twoje zdjęcia. Łatwo powiedzieć „ustawiamy ostrość na…

kania-ruda

Daleka obserwacja2024-04-07 22:20:06 kania-ruda

Wiele świetnych, nie wiadomo które wybrać, ale Lotta i te wiatraki w burzy piaskowej robią duże…

jacek

Karolina Jonderko2024-04-05 08:36:08 jacek

Fotografować można wszystko , od porodu do pogrzebu. Każdy etap wymaga od wykonującego zdjęcia…

kuba_okonski_photography

Daleka obserwacja2024-03-30 16:55:56 kuba_okonski_photography

Krajobraz Tatr z Skomielnej Białej…