Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Fotograf miesiąca: Ludzie | Podróże | Grudzień 2010 | Kolor tła:

Marcin Kydryński

Radiowiec, syn legendy polskiego radia Lucjana Kydryńskiego – od 20 lat prowadzi autorskie programy w Trójce. Przez ostatnich lat osiem popularną, niedzielną „Siestę”. Fotograf współpracujący niegdyś z National Geographic.

Dodaj do schowka
Praca domowaWywiadRealizacja Krystian Bielatowicz
 
Oceń :

Biografia

Marcin Kydryński (ur. 1968) Radiowiec, syn legendy polskiego radia Lucjana Kydryńskiego – od 20 lat prowadzi autorskie programy w „Trójce". Przez ostatnich lat osiem popularną, niedzielną „Siestę". Tej audycji towarzyszą także produkowane przez niego płyty. Ich kolejne cztery odsłony stawały się zawsze bestsellerami. Kolejna, piąta już jesienią tego roku.

Partner Anny Marii Jopek, współtwórca wielu jej piosenek jako autor i kompozytor, często też jako gitarzysta. Producent wielu płyt z których najważniejsze (obie Platynowe) to „Upojenie" z Patem Metheny oraz „ID", gdzie pojawili się m.in. Branford Marsalis, Richard Bona, Christian McBride, Manu Katche, Oscar Castro-Neves, Tord Gustavsen, Dhafer Youssef, Kayah, Leszek Możdżer i wielu innych.

Fotograf, współpracujący niegdyś z National Geographic (pierwsza w 100 letniej historii Magazynu okładka lokalnej edycji, Nagroda Towarzystwa w Waszyngtonie w 2001 roku). Wiele z produkowanych płyt Marcin Kydryński ilustruje własnymi fotografiami, m.in. wszystkie „Siesty". Jego ostatni największy projekt to dokument „Dwa Serduszka Cztery Oczy" – fotograficzny komentarz do trzech lat niezwykłej muzycznej pracy z Anną Marią Jopek na wielu kontynentach.

W latach 1995-1998 szef artystyczny festiwalu Jazz Jamboree. Autor kilku książek. M.in. „Chwila Przed Zmierzchem (1995) i wyróżnione nagrodą Arkadego Fiedlera „Pod Słońce" (1998).

W 2008 roku odznaczony orderem Ordem do Merito przez Prezydenta Portugalii za popularyzację kultury tego kraju.

Marcin Kydryński

Strony internetowe

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję, kto mógłby zostać fotografem miesiąca? Napisz do nas

Konkurs na pracę domową: Zdjęcie przez okno

Nagrody

Zasady konkursu są bardzo proste.

Na początku każdego miesiąca fotograf zadaje czytelnikom serwisu pracę domową. W konkursie mogą brać udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu, przy czym każdy może przysłać tylko jedną pracę. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25.12.2010. Pod koniec miesiąca prezentowany fotograf wyłoni zwycięską pracę, której autor zostanie nagrodzony praktycznym zestawem Szerokiego Kadru.

Przejdź do strony konkursu, aby poznać więcej szczegółów

Powiązane tematy

rozwiń

Komentarze

Husky

Husky 2010-12-02 23:46:45

Bardzo ciekawe zdjęcia.:) Fotograf trzeciego świata.. ;)

inka

inka 2010-12-03 22:09:26

Panie Marcinie, w obecnych czasach rzadko które zdjęcia wpadają mi w oko, a tu proszę, mój klimat! Piękne!Pozdrawiam serdecznie!

Kamila

Kamila 2010-12-03 23:13:52

Przede wszsytkim cenię za to, jak bardzo Marcin realizuje się w swoich pasjach. Nie dość, że jest posiadaczem jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów na polskich falach radiowych i skutecznie przenosi wszystkich słuchacz co niedzielę do najodleglejszych zakamarków świata, to jeszcze nie brak mu czujnego spojrzenia prawdziwego fotografa pasjonaty. Jego zdjęcia są wręcz krzyczące jakąś historią, albo i odwrotnie - zamykającą się i zmuszającą do przemysleń kompozycją! Oby było więcej takich ludzi!

SavIo

SavIo 2010-12-05 08:54:21

Znakomite ujęcia, każde ma swój urok i wyjątkowość.

Tworas

Tworas 2010-12-05 23:04:43

Świetny wywiad, Piękne zdjęcia i co najważniejsze wspaniały człowiek :)
Pozdrawiam!

kodak3373

kodak3373 2010-12-06 01:34:01

TAK..Dziękuje za wspaniały wywiad...zdjęcia ukazujące Chwilę z życia innych ludzi gorąco pozdrawiam..........

lenox

lenox 2010-12-08 19:29:29

Inteligencja bije od pana Marcina.  Świetne wywiad, zdjęcia i fotograf.  Pozdrawiam

Luk

Luk 2010-12-09 13:54:40

Zabrakło mi jednego pytania - czy album "Pod słońce"  będzie jeszcze wznawiany?
Od lat poluję na niego w księgarniach i aukcjach internetowych, ale jest nieosiągalny i wszelkie fotografie znam tylko z trzeciej ręki - a chciałbym mieć je u siebie na półce, w domu....

auchoco

Panie Marcinie, z przyjemnością obejrzałam wywiad. Fotografia jest pięknym dopełnieniem miłości do muzyki, sztuki i podróży,cieszę się, że dzieli się Pan tym z nami. Pozdrawiam serdecznie :)

zbigniew_2009

Faktycznie wywiad z Panem Marcinem był interesujący. Zaciekawiła mnie ta Leica M9, która prezentował. Dawniej chorowałem na taka anologową, ale zostało na Zorki 4. Dzisiaj, po kilkudziesięciu latach znowu poza moim zasięgiem. jak sprawdziłem w necie, to wszystko ok. - ale cena prawie 23 tys zł !!! No cóż - pomarzyć można.

2010-12-18 20:31:58

Jeden z lepszych wywiadów jakie tu widziałem -  zaraz po Tomku Sikorze

Zabobon

Świetny wywiad, bogaty w treść i prezencję przynajmniej części osobowości fotografa, jego spojrzenia na świat.

slawek

slawek 2010-12-20 13:24:45

wspaniała opowieść, widać że ten człowiek fotografuje głową :) co do technicznych aspektów: widziałem rozkładówkę w Poznaj Świat zrobiona w absolutnym mroku własnie Leiką M9 i nocne zdjecie na ulicy.  byłem pod wrażeniem jakości obrazów wykonanych na najwyższej jak sądzę czułości - http://www.kydrynski.com/lizbona_gal.html - min trzecie od końca zdjecie.
gratulacje Panie Marcinie :)

Martaa_Photography

Ja jako początkujący miłośnik fotografii niewiele mogę tu powiedzieć.. ale jestem pod wrażeniem!


GRATULACJE!

marylka

Swietny wywiad, zdjecia wspaniale, jestem pod ogromnym wrazeniem .Dziekuje za to.

Cortes1521

Rzeczywiście świetne ujęcie przez okno. Wielka trójka...:)


A propos - dobrze by było gdyby administrator przewidział w serwisie miejsce na kilka "czołowych" fotografii.

Baart1980

Ciekaw jestem, jakie były pozostałe 2 fotografie z wielkiej trójki :)

fiolka

Rewelacja Panie Marcinie! Pełen profesjonalizm w pracach, każde słowo wyważone i potrzebne....Piękno świata, języka i muzyki! Dziękuję!

ET

ET 2011-02-08 15:16:14

Człowiek renesansu- czapki z głów.
Album "POD SLONCE" mam od  lat i jest moim skarbem ( takze  ze względu na treść  opowieści towarzyszących fotografiom), Sjesty słucham skrupulatnie, Lizbone i  okolice  - wielbię, AMJ słucham z ogromna  przyjemnościa...ech czy to aby nie jest zbyt  daleko idąca  identyfikacja ?

Dziekuję za swietny wywiad i całokształt.

baszka

baszka 2011-06-12 13:20:37

Moja refleksja niekoniecznie jest związana z tematem fotografii, aczkolwiek zrobiły na mnie wrażenie. Ja jestem wdzięczna panu Marcinowi Kydryńskiemu za Sjesty. Dzięki tym programom moje życie jest lepsze, po prostu. Sama muzyka. I komentarze- inteligentne,  bez wdzięczenia się do słuchacza, bez sztucznej egzaltacji i  spoufalania.  Wolałam wprawdzie  te stare sjesty ,ale doceniam wysiłek Pana Marcina w rozszerzaniu oferty. Zresztą już polubiłam muzykę świata. Mam wszystke płyty,zamierzam nabyć tę festivalową i mam nadzieję że na jesieni ukaże się kolejny krążek sjestowy...

kotmodar

Widać,że zdolny człowiek bardzo ciekawie opowiada.Życzę powodzenia w 2012 roku.

Piotr Świderski

Piotr Świderski 2012-01-29 17:23:05

Jak widać, zarówno w obrazie jak i w muzyce liczy się rytm oraz nastrój. Być może nasze wszystkie zmysły działają na podobnej zasadzie? Piękna opowieść o fotografii człowieka, który rzadko jest z nią kojarzony, a chyba niesłusznie?

WENFLONIK

jestem pełna podziwu dla tej prostej a zarazem tak filozoficznej wypowiedzi Pana Kydryńskiego na temat postrzegania fotografii.JEST NIEZWYKLE WRAŻLIWYM CZŁOWIEKIEM!!! Zawsze wiazałam go z muzyką i jego cudowną małżonką.

Halina W.

Halina W. 2013-03-24 23:09:21

Panie Marcinie ! Widziałam dziś w TVP Polonia program "Wideoteka dorosłego człowieka" z udziałem Pani Haliny Kunickiej i Jej syna .Miło się wspominało i słuchało ulubionych piosenek z moich młodych lat... Do dziś zachowałam w pamięci zdjęcie z okładki "Kobiety i życia",na którym zachwycała urodą mama Halina , tuląca w ramionach przecudnego małego synka Marcinka. To było ok.roku 1968 , a po 3 latach ja urodziłam bliżnięta: chłopca i dziewczynkę.Też mam na imię Halina !Z bliżniąt przeżył syn Jarek (42).Mam też drugiego syna Huberta(31).Serdecznie Pana pozdrawiam, życzę wielu sukcesów. Proszę pozdrowić również ode mnie Panią Halinę Kunicką

a.d.

a.d. 2014-04-30 05:31:42

Dużo słodkości,mało bardzo mało goryczki i brak za ta atrakcyjna kometa długiego warkocza,a sam wywiad nie jest gesty w treść ale wszystko gładko zalotnie i ładnie-jednak to nie to co tygrysy lubią najbardziej.

espresso

espresso 2015-02-23 22:11:45

Piękne zdjęcia. Jednak największy ich urok to pokazanie odmiennej nam, obcej, bardzo kolorowej kultury, pejzaży. Zapewne większość fotografujących, zaawansowanych fotoamatorów stanęła by nie gorzej na wysokości zadania. Wielkość fotografa można najlepiej ocenić po obrazach zarejstrowanych w znanych nam lokalnych klimatach.

marcus

marcus 2015-02-24 10:13:41

To uwaga do biografii M. Kydryńskiego:
"Dwa serduszka cztery oczy" - zawsze myślałem, że poprawna forma to "czworo oczu", czyżby cos się zmieniło?

black

black 2015-05-07 23:11:24

Genialne oko i spostrzeżenia.
Gratuluję Panie Marcinie.
Równie z wielką przyjemnością kupuję i słucham każdą kolejną SEAT ; )

2015-11-16 11:23:07

Szanuję Pana Marcina Kydryńskiego za podejście do życia, za myślenie i za serce, które wkłada we wszystkie swoje działania. To naprawdę świetny gość!

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

adku

Łukasz Bożycki2023-11-27 00:28:27 adku

Świetne są takie dokumenty, podziwiam za wyobraźnię, wytrwałość i ciężką pracę???? Dużo…

piania

Moja tożsamość2023-11-20 11:00:29 piania

Dziękuję bardzo za wyróżnienie mojej fotografii:-)…

romuald

Sikory, sikoreczki, sikorak2023-11-06 13:50:28 romuald

Rozumiem, że ładne dziewczyny i zegarki a może też sikorka z dziewczyną i zegarkiem wchodzą w…

starynikon

Łukasz Bożycki2023-11-05 20:12:06 starynikon

Przepiękne zdjęcia, wywiad super. Brawo !…