Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Fotograf miesiąca: Przyroda i krajobraz | Lipiec 2017 | Kolor tła:

Marcin Dobas

Dodaj do schowka
 
Oceń :

Biografia

Marcin Dobas (ur. 1982 w Warszawie) jest fotografem National Geographic Polska specjalizującym się głównie w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej. Ukończył studia na wydziale geologii, pracuje jako ratownik górski i pilot wycieczek. Od lat podróżuje z aparatem, docierając do najdalszych zakątków Ziemi. Zdjęcia i relacje z jego podróży były publikowane w wielu krajach: w magazynach, przewodnikach i albumach, a także prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz podczas festiwali podróżniczych. Publikował między innymi w takich magazynach jak: „National Geographic” (zarówno w polskiej, jak i w ogólnoświatowej edycji), „National Geographic Traveler”, „Focus”, „Foto”, „Digital Camera Polska”, „Podróże”, „Jachting”, „Newsweek”, „Poznaj Świat”, „Witaj w podróży”, „Voyage”, „Harper’s Bazaar”, „Laif”. Jest laureatem wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów fotograficznych, na przykład: European Wildlife Photographer of the Year, Memorial Maria Luisa, Grand Press Photo, BZ WBK Press Foto, Siena International Photography Awards czy Wielki Konkurs National Geographic.

Chętnie dzieli się swoją pasją i wiedzą z innymi w ramach warsztatów i plenerów fotograficznych (http://www.wyprawyfoto.com.pl). W 2015 roku nakładem National Geographic Polska ukazała się książka jego autorstwa Fotowyprawy, czyli dziewięć opowieści o fotografii. Swoje spostrzeżenia i doświadczenia z pracy fotografa przekazuje w cyklu artykułów publikowanych w magazynach branżowych oraz na stronach poświęconych fotografii. Członek międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries oraz Eizo Color Edge Ambassador.

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję, kto mógłby zostać fotografem miesiąca? Napisz do nas

Konkurs na pracę domową: Dzikie zwierzę

Nagrody

Zasady konkursu są bardzo proste.

Na początku każdego miesiąca fotograf zadaje czytelnikom serwisu pracę domową. W konkursie mogą brać udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu, przy czym każdy może przysłać tylko jedną pracę. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31.07.2017. Pod koniec miesiąca prezentowany fotograf wyłoni zwycięską pracę, której autor zostanie nagrodzony praktycznym zestawem Szerokiego Kadru.

Przejdź do strony konkursu, aby poznać więcej szczegółów

Powiązane tematy

rozwiń

Komentarze

gwol

gwol 2017-07-03 22:21:24

Bardzo sympatyczny wywiad. Bez zadęcia, konkretny. Świetne fotografie, bez dwóch zdań godne National Geographic. Świetna robota, Panie Marcinie!

gumis

gumis 2017-07-07 09:28:48

Tylko pozazdrościć doświadczenia i samych widoków ;) Fajny wywiad i jeszcze lepszy fotograf ;) Myśl nasuwająca się podczas oglądania zdjęć....ale to by fajnie wyglądało na ścianie ;)

Lirris

Piękne zdjęcia, zazdroszczę zapału i talentu. bardzo dobry wywiad i muzyka :)

elzbietakorcz

Bardzo interesujący wywiad, który z chęcią ogląda się do końca. A co do zdjęć - są przepiękne. Widoki zapierają dech w piersiach i tylko pozazdrościć takiego talentu.

dorota

dorota 2017-07-20 16:16:51

Moje msrzenie taki życiorys :) Widzę mnóstwo zdjęć z Islandii, cudowny kraj! Jest takie powiedzenie, że w Islandii każdy jest świetnym fotografem (a na pewno żyłkę w sobie odkrywa:) Ale kadrowanie Pana Marcina jest niesamowite, widać, że to wyższa półka umiejętności, artyzm. Nic tylko podziwiać :)

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

aniut

Ania Wibig2024-05-24 09:47:23 aniut

Super osoba, jestem wzruszona!…

topian

Jak i czym fotografować w górach2024-05-23 14:59:46 topian

Jeśli chcesz nowy w cenie do 3k. To masz wybór pomiędzy Sony A6000 APS-C vs Olympus M10MK2 lub…

dawid

Jak i czym fotografować w górach2024-05-13 22:16:00 dawid

Wiele z tych zdjęć to wschody i zachody słońca w górach. Jak wygląda temat chodzenia po…

maril

Małgorzata Tymińska2024-04-25 16:42:25 maril

Super zdjęcia…