Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Fotograf miesiąca: | Wrzesień 2016 | Kolor tła:

Małgorzata Sajur

Dodaj do schowka
 
Oceń :

Biografia

Małgorzata Sajur urodziła się i mieszka w Oławie.

Jest absolwentką szkoły fotograficznej MFF Kwadrat we Wrocławiu (2013). Została laureatką Debuts 2015, a co za tym idzie, jej prace zostały zaprezentowane w okolicznościowym tomie.

Ma na swoim koncie wiele publikacji w magazynach w Polsce i za granicą (m.in. „Ignant”, „Fubiz”, „Pokochaj Fotografię”, „Fotoblogia”, „Get Inspired Magazine”, „SzaFa”, „ASF”). Otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach fotograficznych – więcej na temat publikacji i nagród można przeczytać na jej blogu okiemrzaby.blogspot.com.

Swoje prace pokazuje na malgorzatasajur.tumblr.com, a także na żywo, na wystawach zbiorowych. Specjalizuje się w fotografii kreacyjnej i eksperymentalnej. Rejestruje własne stany emocjonalne, wykonując autoportrety i odrealnione krajobrazy. Z wykształcenia magister WF, z zawodu nauczycielka i wychowawca w oławskim LO.

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję, kto mógłby zostać fotografem miesiąca? Napisz do nas

Konkurs na pracę domową: Odbicie

Nagrody

Zasady konkursu są bardzo proste.

Na początku każdego miesiąca fotograf zadaje czytelnikom serwisu pracę domową. W konkursie mogą brać udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu, przy czym każdy może przysłać tylko jedną pracę. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30.09.2016. Pod koniec miesiąca prezentowany fotograf wyłoni zwycięską pracę, której autor zostanie nagrodzony praktycznym zestawem Szerokiego Kadru.

Przejdź do strony konkursu, aby poznać więcej szczegółów

Komentarze

mistrz
oceń+--2

mistrz 2016-09-03 16:59:39

Musi być bardzo nieszczęśliwa. Taka cierpiętnica

kominek

kominek 2016-09-04 13:58:40

@Mistrzu, wypadałoby odnieśc się do fotografii a nie do czyjejś osobowości. Szczególnie, że nie masz pojęcia o kim piszesz. Znam ja osobiście i nie znam wielu osób tak pozytywnie zakreconych i wesołych na co dzień jak Gośka. Jeśli chcialeś zaistniec, to może skomentujesz coś na Onecie?

zulu

zulu 2016-09-04 15:30:32

Świetne!!! Doskonała, szczera wypowiedź, w której każdy może odnaleźć siebie. Gdyby jeszcze znalazła trochę siły na tworzenie w technikach tradycyjnych...

sirilion

Nie ukrywam, że na początku, po usłyszeniu paru "słów o sobie" tej pani, nie spodziewałem się zbyt wiele, ale później jak zobaczyłem zdjęcia, to opadła mi koparka :) One są po prostu niesamowite! Śmiało mogę powiedzieć, że fotografie pani Sajur biją na głowę wielu innych "zawodowych" fotografów, którzy gościli na łamach Szerokiego Kadru.

grazyna

grazyna 2016-09-05 20:32:40

[iękne wysublimowane foty/wersja czarno-biała-DODAJE MOCY
CZYSTA GRAFIKA....fotoGRAFIKA...coco

2016-09-05 21:34:42

Wiadomo...moje zdanie już znasz.Do przodu.

zbigniew

zbigniew 2016-09-05 21:58:13

okazuje się, że ciągle można być odkrywcą .. gratuluję

inga

inga 2016-09-07 00:47:41

Lubię tę Twoją tajemniczą estetykę. Kibicuję z zaciekawieniem.
Gratuluję.

retros

Zaglądam tu żeby obejrzeć co miesięczny wywiad a tu proszę, Małgorzata Sajur tym razem, jak się ucieszyłem że posłucham Cię, poopowiadasz o swojej fotografii, z wielka przyjemnością to zrobiłem. Super, działaj dalej.

stuart
oceń+--2

nie widze tu opisywanych emocji tylko to ze komus nudzi sie w domu! ...trescia zdjecia nie zrobisz. forma jest wazna bo oko widza widzi wlasnie forme. kazde zdjecie jest wartosciowe wiec prosze nie zbijac innych. chcialbym zobaczyc fotografie z Tej 90tki bez photoshopu! lub normalnie naswietlone zdjecie na blonie (watpie czy potrafisz), skoro odbiegasz od tematu i zmieniasz w trakcie wykonanie to nie jest to przemyslany koncept tylko zwykle pstryki. przerabianie fotografii na wlasne ,,widzi mi sie ''to grafika i amatorszczyzna a nie fotografia .Takie przedstawianie etapu produkcji dazy do popsucia fotografii a nie jej przedstawienia. smutek i negatywne emocje widzialem raz w zyciu na wystawie fotografii ludzi z hospicjum-za zycia i po nim oraz ,,tresci'' formy oraz tekstu ,,Ich '' wypowiedzi odnoscie zycia i smierci. Do takich fotografii to wystarczy telefon a nie ,,lustrzanka'' to tylko aparat z lustrem.

radzik

radzik 2016-09-17 22:11:22

stuartnie widze tu opisywanych emocji tylko to ze komus nudzi sie w domu! ...trescia zdjecia nie zrobisz. forma jest wazna bo oko widza widzi wlasnie forme. kazde zdjecie jest wartosciowe wiec prosze nie zbijac innych. chcialbym zobaczyc fotografie z Tej 90tki bez photoshopu! lub normalnie naswietlone zdjecie na blonie (watpie czy potrafisz), skoro odbiegasz od tematu i zmieniasz w trakcie wykonanie to nie jest to przemyslany koncept tylko zwykle pstryki. przerabianie fotografii na wlasne ,,widzi mi sie ''to grafika i amatorszczyzna a nie fotografia .Takie przedstawianie etapu produkcji dazy do popsucia fotografii a nie jej przedstawienia. smutek i negatywne emocje widzialem raz w zyciu na wystawie fotografii ludzi z hospicjum-za zycia i po nim oraz ,,tresci'' formy oraz tekstu ,,Ich '' wypowiedzi odnoscie zycia i smierci. Do takich fotografii to wystarczy telefon a nie ,,lustrzanka'' to tylko aparat z lustrem.Panie / Pani Stuart po pierwsze zachęcam do wstrzemięźliwości w wypowiedziach na łamach "sieci" po spożyciu (Pańska składnia wypowiedzi na to wskazuje). Po drugie dyskusję nad przerostem formy nad treścią jako swego rodzaju zabieg artystyczny, prowadziłem w liceum przy okazji przerabiania Witkacego i proszę mi uwierzyć, mimo iż miałem 16 lat miała poziom stokroć wyższy od Pańskiej wypowiedzi. "treścią zdjęcia nie zrobisz" ... naprawdę?
stuart, mam nadzieję, że masz większego moralniaka za wpis niż tego fizycznego.

leohagedorn
oceń+--1

Podtrzymuje zdanie pana Stuart. Co do reszty wygląda mi to na klasyczne towarzystwo wzajemnej adoracji. Pozdrawiam czekam na pomyje.

wojtek1961

Zastanawiam się, czy redakcja nie powinna wprowadzić obowiązku podania linku do portfolio, dla osób które "ostro" krytykują.
Jedziesz po kimś, pokaż w własnych pracach, że jesteś lepszy.

marhaba

marhaba 2016-09-28 14:05:47

Jestem dumny z tego, że osobiście znam tak zdolną Rzabę :))))

oribia

Jak dla mnie najlepszy wywiad jaki tu widziałam i wspaniałe zdjęcia dające wiele do myślenia.

elochman

elochman 2016-09-29 21:12:31

Piękne...subtelne....tajemnicą nasycone...niesamowite

spetr

spetr 2016-10-30 00:24:48

Piekne....tajemnicze pejzaze, Oglada se z wielka przyjemnoscia,

Artur.Z

Poruszająca, szczera i autentyczna fotografia. Żaden Troll z kamiennym sercem nigdy nawet nie zbliży się do jej zrozumienia.
Pani Małgorzato, moje uznanie za odwagę i otwartość której dziś tak niewiele. Niechaj zawsze pozostanie Pani sobą i nie przestaje wierzyć w dobrych ludzi na swojej drodze.

agnieszka

agnieszka 2018-03-19 02:01:44

Rzadko mnie coś urzeka, wszystko jest teraz na jedno kopytu. A tu widzę konsekwencje, styl.

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

michalmisztela

Jak i czym fotografować w górach2024-04-16 18:26:50 michalmisztela

[quote="marek_a"]Cześć, Podziwiam Twoje zdjęcia. Łatwo powiedzieć „ustawiamy ostrość na…

krzysztof

Daleka obserwacja2024-04-13 12:19:09 krzysztof

Nie musicie Państwo podsuwać które zdjęcie jest najlepsze Pan Jan Ulicki będzie doskonale…

kania-ruda

Daleka obserwacja2024-04-07 22:20:06 kania-ruda

Wiele świetnych, nie wiadomo które wybrać, ale Lotta i te wiatraki w burzy piaskowej robią duże…

jacek

Karolina Jonderko2024-04-05 08:36:08 jacek

Fotografować można wszystko , od porodu do pogrzebu. Każdy etap wymaga od wykonującego zdjęcia…