Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Fotograf miesiąca: Architektura | Przedmioty | Studio i reklama | Grudzień 2008 | Kolor tła:

Leszek Szurkowski

Leszek Szurkowski to człowiek orkiestra. W wywiadzie opowiada o jednej ze swoich specjalizacji, którą jest makrofotografia. Biografia autora jest niezwykła i imponująca. Od 1964 roku uczestniczył w przeszło 150...
Dodaj do schowka
 
Oceń :

Biografia

Leszek Szurkowski to człowiek orkiestra. W wywiadzie opowiada o jednej ze swoich specjalizacji, którą jest makrofotografia. Biografia autora jest niezwykła i imponująca. Od 1964 roku uczestniczył w przeszło 150 krajowych i międzynarodowych wystawach zbiorowych. W latach 1965-2008 zrealizował ponad 55 wystaw indywidualnych. Od 1972 roku jest członkiem ZPAF.

Od 1982 roku Leszek pracuje na dwóch kontynentach. W Kanadzie założył studio LES INC, które zajmuje się fotografią reklamową, multimediami oraz projektowaniem książek i innych wydawnictw. Jest również bardzo cenionym profesorem w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Za doktoratem i habilitacją w zakresie fotografii i multimediów kryje się świetne przygotowanie teoretyczne oraz bardzo szeroka wiedza praktyczna.

W życiorysie czytamy o licznych publikacjach, m.in. w „Graphis Photo", „Communications Art Magazine", „Graphic Excellence USA", „Studio Magazine", „Masters of Photography", „APA Awards Book", „How", „Applied Arts" i „Photo District News". W przedstawionych na portalu galeriach mamy możliwość obejrzenia kilkudziesięciu zdjęć, których część znajdzie się w przygotowywanych przez Leszka publikacjach: „London Colours", „Erotic", „Secesja w architekturze Wrocławia" oraz „Art Nouveau in Prague Architecture".

Leszek Szurkowski

fot. Małgosia Abramowska

Strony internetowe

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję, kto mógłby zostać fotografem miesiąca? Napisz do nas

Konkurs na pracę domową: Zdjęcie makro

Nagrody

Zasady konkursu są bardzo proste.

Na początku każdego miesiąca fotograf zadaje czytelnikom serwisu pracę domową. W konkursie mogą brać udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu, przy czym każdy może przysłać tylko jedną pracę. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25.12.2008. Pod koniec miesiąca prezentowany fotograf wyłoni zwycięską pracę, której autor zostanie nagrodzony praktycznym zestawem Szerokiego Kadru.

Przejdź do strony konkursu, aby poznać więcej szczegółów

Komentarze

tobiks

tobiks 2012-12-11 00:13:16

Seria bardzo mi się podoba i gratuluję pomysłu i zaangażowania. Proszę mnie wyprowadzić z błędu, ale wydaje mi się, że pokazane w filmie akcje z robieniem zdjęć, to nie była fotografia makro w efekcie nie powstały fotografie makro. Nazwa "makrofotografia" nie została też zdefiniowana, więc osoby odglądające nie wiedzą tak na prawdę co to jest a na podstawie filmu są wprowadzeni w błąd. Tak zrealizowany film nie przystoi jednemu z największych producentów sprzętu foto na świecie. Jeśli się mylę, to bardzo proszę o wyjaśnienie, bo być może ja mam złe informacje i mogę moją wiedzę poszerzyć lub skorygować.

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

aniut

Ania Wibig2024-05-24 09:47:23 aniut

Super osoba, jestem wzruszona!…

topian

Jak i czym fotografować w górach2024-05-23 14:59:46 topian

Jeśli chcesz nowy w cenie do 3k. To masz wybór pomiędzy Sony A6000 APS-C vs Olympus M10MK2 lub…

dawid

Jak i czym fotografować w górach2024-05-13 22:16:00 dawid

Wiele z tych zdjęć to wschody i zachody słońca w górach. Jak wygląda temat chodzenia po…

maril

Małgorzata Tymińska2024-04-25 16:42:25 maril

Super zdjęcia…