Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Fotograf miesiąca: Przedmioty | Studio i reklama | Maj 2017 | Kolor tła:

Kinga Błaszczyk-Wójcicka

Dodaj do schowka
 
Oceń :

Biografia

Fotografka i stylistka kulinarna, nauczycielka fotografii, wegetarianka od lat trzydziestu, autorka bloga greenmorning.pl Pracuje jako freelancer dla polskich i zagranicznych magazynów (nie tylko kulinarnych). Do tej pory tworzyła przepisy, stylizowała i fotografowała sesje kulinarne takich tytułów jak: „Voyage”, „Sweet Dreams”, „Plantes & Sante”, „Interiør Magazinet”, „Weranda”, „Weranda Country”, „Magazyn Gazety Wyborczej”, „Moje Gotowanie”. Sporadycznie wykonuje również komercyjne zdjęcia kulinarne. Na tym polu współpracowała m.in. z firmą DUKA i słynnym włoskim producentem oliwy Monini. W Europie reprezentuje ją prestiżowa duńska agencja House of Pictures.

Fotografii i stylizacji kulinarnej uczy od ponad 3 lat, w systemie autorskich warsztatów, po które w paromiesięcznej kolejce ustawiają się kursanci z całej Europy. Jest fotograficznym samoukiem i uważa, że każdy (absolutnie każdy) może robić dobre zdjęcia kulinarne. Wystarczy odrobina wiedzy, ogrom determinacji i duża dawka ciężkiej pracy. Oto co pisze o swojej twórczości:

Fotografia kulinarna to moja pasja. Zrodziła się z potrzeby tworzenia, a raczej „odtwarzania” piękna. Jest to dla mnie żmudny proces odnalezienia harmonii, balansu i istoty fotografowanego obiektu. Szukam nowego, świeżego spojrzenia, stąpam po cienkiej linii, gdzie kończy się już fotografia kulinarna, a zaczyna stylizowana fotografia przedmiotu. Mój cel jest dość jasno sprecyzowany: po pierwsze ma być smacznie, po drugie pięknie. Dokładnie w tej kolejności. Zmysł smaku i wyobraźnia kulinarna odbiorcy interesują mnie najbardziej. W dzisiejszych czasach wirtualnej rzeczywistości i nadmiernej konsumpcji coraz częściej tęsknimy za prostotą. Moje zdjęcia wyrażają tę tęsknotę. Im prostsza stylizacja, tym lepiej, im bliżej natury pokażę dany produkt, tym bardziej jestem zadowolona. Fotografuję w nieskomplikowany sposób, w małym studio zaaranżowanym na półpiętrze mojego domu, przy użyciu naturalnego zastanego światła, bez żadnych fotograficznych sztuczek. Jeśli coś na fotografii wygląda jak świeżo zerwane z drzewa, to dlatego, że właśnie takie jest. Fotografowanie rzeczy „takimi, jakie są”, wydaje mi się najlepszą drogą. Prawda zawsze obroni się sama. Prawda to Piękno.

Kinga Błaszczyk-Wójcicka

Greenmorning.pl

Strony internetowe

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję, kto mógłby zostać fotografem miesiąca? Napisz do nas

Konkurs na pracę domową: Zdjęcie, które pachnie

Nagrody

Zasady konkursu są bardzo proste.

Na początku każdego miesiąca fotograf zadaje czytelnikom serwisu pracę domową. W konkursie mogą brać udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu, przy czym każdy może przysłać tylko jedną pracę. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31.05.2017. Pod koniec miesiąca prezentowany fotograf wyłoni zwycięską pracę, której autor zostanie nagrodzony praktycznym zestawem Szerokiego Kadru.

Przejdź do strony konkursu, aby poznać więcej szczegółów

Powiązane tematy

rozwiń

Komentarze

aparacik

Super wywiad :).Usmiech radosc pachnie i chce sie jesc :).przemila odskocznia od dotychczasowych wywiadow :).Gratuluje prac Pani Kingo !

aleksandra_d

Kapitalny wywiad, super osobowość i świetna fotografka! Bardzo miło się słuchało, a jeszcze milej oglądało zaprezentowane prace P.Kingi :)

krzysztof

krzysztof 2017-05-04 09:51:20

Jakże przyjemny i sycący wywiad :)
Praca domowe oj trudna, trudna.

retros

Tak właśnie, niektórzy zawodowcy twierdzą że zeby zrobić choćby właśnie dobre zdjęcia kulinarne to nie wiadomo jako sprzęt potrzebny, lampy, drogi aparat a w tej dziedzinie już amatorską lustrzanką i przyzwoitym ale wcale nie bardzo drogim obiektywem da się zrobić świetne zdjęcia jak ktoś ma tylko pasję, pomysł i wyczucie smaku.
Wyżej świetny przykład.

maciejz

Świetny wywiad!!! Pani Kinga zaraża swoim uśmiechem i optymizmem! Także bardzo budujące, iż nie trzeba jakiegoś, nie wiadomo jak drogiego sprzętu aby robić zdjęcia na najwyższym poziomie!

glitwin80

W pierwszej chwili pomyślałem sobie, że co to, fotografia kulinarna, co mnie może utaj przyciągnąć do ekranu. Mam naturę osoby, która skrupulatnie bada nowości i szuka odpowiedzi. Ten film ukazał mi piękność fotografii jakiej zawsze poszukuję i z którą pragnę się utożsamiać. A Pani Kinga jest przeuroczą, pełną ciepła osobą, od której bije radość życia. Pozdrawiam serdecznie

kingawjcicka

Witam serdecznie,
dziękuję wszystkim za inspirujące komentarze.
Trochę się obawiałam, że czytelnicy uznają, że moja fotografia nie pasuje do profilu portalu.
A tu proszę taki fajny odbiór.
Pozdrawiam i życzę wspaniałego światła oraz wiele inspiracji i sukcesów fotograficznych.
Kinga Wójcicka

ania

ania 2017-05-23 20:38:38

Miałam ta ogromną przyjemność aby uczyć się od Kingi :) to wspaniała osoba i niesamowicie i 'po ludzku' tłumaczy wszelkie zagadnienia. Opowiada co w fotografii jest najważniejsze :) to były dla mnie niezapomniane 2 dni :)

przemek

przemek 2017-05-29 11:08:32

Piękne!!! Ja próbuję zabrać się już od jakiegoś czasu za tego typu zdjęcia, niestety coś nie wychodzi. Wszyscy chwalą moje zdjęcia reportażowe, niestety fotografia kulinarna mi nie idzie. Jeśli ktoś ma jakieś rady, wskazówki to poproszę. Obecnie moje portfolio wygląda tak: www.blinkfotogafia.pl ale chciałbym je wzbogacić.

divya

divya 2019-06-03 21:12:37

Radhe Radhe cudowne zdjęcia, jakby nie z tego świata:-)

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

adku

Łukasz Bożycki2023-11-27 00:28:27 adku

Świetne są takie dokumenty, podziwiam za wyobraźnię, wytrwałość i ciężką pracę???? Dużo…

piania

Moja tożsamość2023-11-20 11:00:29 piania

Dziękuję bardzo za wyróżnienie mojej fotografii:-)…

romuald

Sikory, sikoreczki, sikorak2023-11-06 13:50:28 romuald

Rozumiem, że ładne dziewczyny i zegarki a może też sikorka z dziewczyną i zegarkiem wchodzą w…

starynikon

Łukasz Bożycki2023-11-05 20:12:06 starynikon

Przepiękne zdjęcia, wywiad super. Brawo !…