Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Fotograf miesiąca: Ludzie | Przedmioty | Studio i reklama | Lipiec 2013 | Kolor tła:

Julia Dunin-Brzezińska

Dodaj do schowka
 
Oceń :

Biografia

Julia Dunin-Brzezińska urodziła się w Warszawie w 1986 roku. Fotografią zajmuje się od 16. roku życia. W Polsce tworzyła głównie fotografię portretową. Pierwszym sukcesem było wyróżnienie Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy w konkursie o stolicy. Z czasem jej zdjęcia zaczęły trafiać na okładki książek w Polsce (wydawnictwo Albatros) i na całym świecie (m.in. Macmillan Press – USA, Hesperus Press – Wielka Brytania, Polirom – Rumunia). Przez wiele lat aktywny członek serwisu digart.pl i moderator fotografii. W wieku 21 lat trafiła do studia „Gazety Wyborczej" w Agorze. Pracowała przy sesjach dla magazynów „Wysokie Obcasy", „Avanti", „Logo", „Poradnik Domowy" oraz „Kuchnia". To właśnie podczas pracy przy „Kuchni" pierwszy raz zetknęła się z fotografią jedzenia.

W 2011 roku wyjechała do Irlandii i tam zaczęła pracować jako fotograf żywności. Z czasem rozwinęło się to w specjalizację na terenie Irlandii i zaowocowało pracą dla wysokiej klasy restauracji uhonorowanych gwiazdką Michelin, magazynów (np. „Food & Wine") oraz na międzynarodowych festiwalach, jak International Galway Oyster & Seafood Festival. Obecnie prowadzi agencję reklamową specjalizującą się w marketingu dla businessów gastronomicznych, pracuje jako fotograf dla restauracji na terenie Europy i prowadzi warsztaty z fotografii żywności.

Ma na koncie wystawy indywidualne i zbiorowe – w Polsce m.in. w Pałacu Kultury i Nauki (2008) i Akademii Medycznej (2011) w projekcie „Transplantacje". W Irlandii jest autorką wystaw zarówno portretowych, jak i fotografii żywności: Alchemy (2012), Galway City Museum (2013), Galway-Mayo Institute of Technology (2013). Wzięła udział w projekcie „Instagraphy" uwieńczonym wystawą zbiorową w 2012 r. Każdą wolną chwilę przeznacza na podróże i fotografię portretową. Ciągle poszukuje inspirujących ludzi i niebanalnych twarzy.

Julia Dunin-Brzezińska

Strony internetowe

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję, kto mógłby zostać fotografem miesiąca? Napisz do nas

Konkurs na pracę domową: Kadr ze smakiem

Nagrody

Zasady konkursu są bardzo proste.

Na początku każdego miesiąca fotograf zadaje czytelnikom serwisu pracę domową. W konkursie mogą brać udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu, przy czym każdy może przysłać tylko jedną pracę. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25.07.2013. Pod koniec miesiąca prezentowany fotograf wyłoni zwycięską pracę, której autor zostanie nagrodzony praktycznym zestawem Szerokiego Kadru.

Przejdź do strony konkursu, aby poznać więcej szczegółów

Powiązane tematy

rozwiń

Komentarze

dementi

no i w końcu praca domowa której tematem nie jest portret ;] a tak na marginesie to ciekawy wywiad i mega fajne foty potraw, gratulacje dla Autorki ;]

igor

igor 2013-07-02 16:25:21

Moja rówieśniczka robi to tak jak ja lubię.

psylocibe

Drogi adminie, masz może pojęcie, dlaczego nagle (od paru dni) nie działają mi żadne filmy z waszej strony? Czy to może być kwestia jakiejś wtyczki (jakiej?)?

mario

mario 2013-07-04 19:49:18

Fakt, filmy coś rwą. U mnie nie da się oglądać w HD. Udało mi się obejrzeć 1/3 filmu. Cieszy, że ludzie żyją z tego, czym się pasjonują. Ja jednak z nadzieją wyczekuję spotkania na "Fotograf miesiąca" z osobą, która nie zajmuję się fotografią profesjonalnie, a bawi się fotografią artystyczną jako hobbystyczną pasją.

Redakcja-SK

W wypadku wolnego łącza polecamy spauzować film i poczekać aż cały załaduje się (postęp widać na niebieskim pasku).
Jeśli nadal będą problemy prosimy kontakt mailowy: support@szerokikadr.pl z informacją o wersji systemu operacyjnego i wersji używanej przeglądarki internetowej.

AdamC

AdamC 2013-07-10 12:34:54

Zdjęcia kulinarne świetne i... apetyczne :) bardzo ciekawe prace.

111lisu

Fajna fotografia, fajnie przedstawiona, fajna osoba.

Pozdrawiam Mariusz

Irenna

bardzo fajny wywiad. Uważałam, że fotografia żywności kompletnie mi nie wychodzi, więc obejrzałam film z zaciekawieniem, ale też z założeniem, że nie będę brała udziału w konkursie. Jednak Julia Dunin-Brzezińska, tak ładnie opowiadała o tym, że postanowiłam jednak spróbować. Tym bardziej cieszy mnie, że moja praca została zauważona. Dziękuję za fajne doświadczenie(doświadczonko!!) z tym rodzajem fotografii ;)

juliadunin

Irenna
Bardzo mi miło to czytać! Powodzenia w nastepnych doświadczonkach, niech się staną doświadczeniami :)

2014-12-06 02:37:40

*** Komentarz usunięty ze względu na nieetyczny charakter (wulgaryzmy, brak
rzeczowych uwag, hejterstwo, etc) ***

2014-12-09 17:50:38

*** Komentarz usunięty ze względu na nieetyczny charakter (wulgaryzmy, brak
rzeczowych uwag, hejterstwo, etc) ***

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

adku

Łukasz Bożycki2023-11-27 00:28:27 adku

Świetne są takie dokumenty, podziwiam za wyobraźnię, wytrwałość i ciężką pracę???? Dużo…

piania

Moja tożsamość2023-11-20 11:00:29 piania

Dziękuję bardzo za wyróżnienie mojej fotografii:-)…

romuald

Sikory, sikoreczki, sikorak2023-11-06 13:50:28 romuald

Rozumiem, że ładne dziewczyny i zegarki a może też sikorka z dziewczyną i zegarkiem wchodzą w…

starynikon

Łukasz Bożycki2023-11-05 20:12:06 starynikon

Przepiękne zdjęcia, wywiad super. Brawo !…