Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Fotograf miesiąca: Przedmioty | Przyroda i krajobraz | Studio i reklama | Październik 2013 | Kolor tła:

Joanna Stoga

Dodaj do schowka
 
Oceń :

Biografia

Joanna Stoga – urodziła się w Cieplicach Śląskich, a obecnie mieszka i tworzy we Wrocławiu. Ukończyła Europejską Akademię Fotografii w Warszawie (dyplom w pracowni Izabeli Jaroszewskiej). Fotografią zajmuje się od kilku lat i od początku traktuje ją jak klucz otwierający drzwi do pełnego emocji świata wyobraźni, do nieznanych przestrzeni, odkrywanych przede wszystkim we własnym wnętrzu.

W swojej pracy korzysta z różnego typu technik fotograficznych, jednak największą popularność przyniosły jej fotografie wykonane z użyciem medycznego sprzętu rentgenowskiego.

O swojej pracy mówi: „Promienie X pozwalają wejść w zupełnie inny wymiar. Wszystko to, co tworzy klasyczną fotografię, przestaje mieć znaczenie. Światło znika, kolor jest bezużyteczny i nawet kształt może być zwodniczy. To tajemniczy świat, pulsujący własną energią i wciągający niczym spacer po drugiej stronie lustra".

Na co dzień zajmuje się przede wszystkim dokumentowaniem wydarzeń muzycznych i teatralnych. Fotografuje między innymi dla: Brave Festival, Ethno Jazz Festival, Jazzu nad Odrą, Festiwalu Jazztopad, Wratislavia Cantans i innych.

W 2012 r. otrzymała Złoty Medal przyznawany przez Royal Photographic Society za najlepsze portfolio w konkursie IGPOTY w Londynie.

W 2013 r. zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie organizowanym przez The Georgia O'Keeffe Museum w Santa Fe w USA.

Ma na koncie wiele wystaw organizowanych zarówno w kraju, jak i za granicą.

Joanna Stoga

fot. Sławek Przerwa

Strony internetowe

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję, kto mógłby zostać fotografem miesiąca? Napisz do nas

Konkurs na pracę domową: Nowe spojrzenie

Nagrody

Zasady konkursu są bardzo proste.

Na początku każdego miesiąca fotograf zadaje czytelnikom serwisu pracę domową. W konkursie mogą brać udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu, przy czym każdy może przysłać tylko jedną pracę. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25.10.2013. Pod koniec miesiąca prezentowany fotograf wyłoni zwycięską pracę, której autor zostanie nagrodzony praktycznym zestawem Szerokiego Kadru.

Przejdź do strony konkursu, aby poznać więcej szczegółów

Komentarze

jacek

jacek 2013-10-04 20:14:06

To tak jak by archeolog zrobił zdjęcie w tomografie komputerowym mumii. On może to zrobić ,my nie - brak dostępu.
Pomysł , temat ,wykonanie ,bardzo ciekawe. Coś takiego widziałem na filmie - wykonanie montażu z klisz rentgenowskich ,coś na kształt "On od środka" albo "jak jak Go widzę". Tu ,to co widzę to prawie czysta grafika - bardzo dobre.

mizer

mizer 2013-10-04 23:15:43

Piękne prace.
Fajnie, że są jeszcze ludzie którzy potrafią się bawić i eksperymentować w fotografii, tutaj jest prawdziwa magia.

mario_scott3

Dzięki za ciekawe spojrzenie na fotografie, z innej perspektywy i z negatywowej strony. Coś inspirującego i świeżego. Świetne prace i ciekawy wywiad.

KayMann

I Bóg stworzył kobietę! Ona zaś, stworzyła pierwszą fotografię która mnie zafascynowała.Odtąd "woda" przestaje mi się kojarzyć z dotychczasowym "wodolejstwem".Dziękuję!

Body

Body 2013-10-08 12:51:32

:)Tutaj wpisz treść posta

KayMannI Bóg stworzył kobietę! Ona zaś, stworzyła pierwszą fotografię która mnie zafascynowała.Odtąd "woda" przestaje mi się kojarzyć z dotychczasowym "wodolejstwem".Dziękuję!

aspasja30

Niebanalne zdjecia.Materia,obiekty pokazane z "innej perspektywy"...Fotografia "przenikania",lecz nie przemijania...Inny wymiar sensualnego kontaktu z fotografowana rzeczywistoscia.Gratuluje.

ET

ET 2013-11-01 19:36:28

Bardzo proszę o pomoc : nie moge odtworzyc ani wywiadu ani pracy domowej ( MacBook system Os X Mavericks - wcześnie Snow Leopard albo cos takiego i działało )

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

waldemar

Zdjęcie szczęśliwych ludzi2023-10-01 11:31:52 waldemar

Hala odpraw. Lotnisko Antalya - Turcja…

bludenko

Dorota Awiorko2023-09-24 02:42:23 bludenko

Piękne wnętrze Artystki to i fotografie piękne! Dzięki takim ludziom jak Pani Dorotka życie…

maril

Filip Blaauw2023-09-03 18:04:26 maril

Świetne zdjęcia gratuluje pasji…

agnieszkaf

Ptak w krajobrazie2023-08-28 21:24:05 agnieszkaf

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…