Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Fotograf miesiąca: Ludzie | Styczeń 2015 | Kolor tła:

Grzegorz „Moment” Płaczek

Dodaj do schowka
 
Oceń :

Biografia

Grzegorz „Moment” Płaczek jest znany przede wszystkim jako fotograf ślubny. Cóż, nic dziwnego. Konsekwentne dążenie, by być w tym jak najlepszym, przyniosło owoce. Docenił go prestiżowy specjalistyczny magazyn „Just Married”, zaliczając do grona najwybitniejszych fotografów ślubnych na świecie. Bridelle.pl uznał jedną z jego sesji za „najpiękniejszy polski ślub”, zaś Society of Wedding & Portrait Photographers uhonorowało go w roku 2014 „Złotą Nagrodą”.

Zwieńczeniem osiągnięć Grzegorza Płaczka jest tytuł Międzynarodowego Fotografa Roku podczas International Film & Photography Festival 2014.

Sam o sobie mówi, że wybrał najpiękniejszy zawód na świecie, ponieważ jego praca polega na uwiecznianiu wspaniałych chwil, łez wzruszenia i radości.

Jako guru polskich fotografów ślubnych dzieli się swoją wiedzą i profesjonalnym doświadczeniem. Jest autorem książki i artykułów z tej dziedziny, prowadzi też liczne szkolenia dla osób zajmujących się zawodowo fotografią ślubną, między innymi warsztaty z reportażu ślubnego dla Akademii Nikona.

Jest jednak także drugie oblicze Grzegorza „Moment” Płaczka, o jakim pewnie mało kto słyszał. Otóż w chwilach wolnych od pracy odrywa się on od tego, co przyziemne. Zarówno metaforycznie (jako autor i wykonawca muzyki), jak i dosłownie (jako pasjonat latania na różne sposoby).

Grzegorz „Moment” Płaczek

fot. Paweł Lange

Strony internetowe

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję, kto mógłby zostać fotografem miesiąca? Napisz do nas

Konkurs na pracę domową: Obrączki ślubne

Nagrody

Zasady konkursu są bardzo proste.

Na początku każdego miesiąca fotograf zadaje czytelnikom serwisu pracę domową. W konkursie mogą brać udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu, przy czym każdy może przysłać tylko jedną pracę. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25.01.2015. Pod koniec miesiąca prezentowany fotograf wyłoni zwycięską pracę, której autor zostanie nagrodzony praktycznym zestawem Szerokiego Kadru.

Przejdź do strony konkursu, aby poznać więcej szczegółów

Komentarze

przem

przem 2015-01-01 13:49:21

Grzechu, gratuluje !!! Jestes moim guru !!! Do zobaczenia na kolejnych warsztatach.

adam

adam 2015-01-01 14:19:35

Grześ , piękne zdjęcia -GRATULACJE ! ! ! Potrafisz przekazać swoje emocje i zainteresować fotografią ślubną -wielkie DZIĘKI ! ! !

bartek.sroka.5

Niewiarygodne prace, dla mnie to jeden z najbardziej zasłużonych fotografów miesiąca

lagus

lagus 2015-01-02 18:01:38

Grzegorz, ogromny szacunek za to że od kilku lat dzielisz się swoją wiedzą. Pozdrawiam :-)

2015-01-02 19:06:54

*** Komentarz usunięty ze względu na nieetyczny charakter (wulgaryzmy, brak
rzeczowych uwag, hejterstwo, etc) ***

sagitarius777

Do Amira: pokaż artystyczne zdjęcia ślubne które zaakceptują państwo młodzi, nie Ty.

tomektychy

tomektychy 2015-01-03 19:34:45

Grzesiu ! Nasze pierwsze spotkanie było całkowicie przypadkowe ,ale bez tego przypadku nie wyobrażam sobie dalszego rozwoju mojej drogi w fotografii.
Zawsze jak zwątpię w swoje siły to przeglądam twoje zdjęcia, przypominam sobie szkolenia i znowu mam zapał do pstrykania :-)
Myślę ze nie dało się lepiej ująć kwintesencji ślubnego fotografowania w tych kilku zdaniach :-)
Oczywiście nie jestem zaskoczony że to akurat ty zrobiłeś bo masz chłopie dar od boga .....

marcin

marcin 2015-01-03 20:09:34

Rewelacyjny fotograf, świetny nauczyciel który potrafi przekazać ogrom swojej wiedzy. Pokazuje nowe spojrzenie na sesje ślubne. Nowe, ale nie kiczowate czy przesadzone. A jako wisienkę na torcie dodam, że przy tym wszystkim naprawdę fajny i normalny człowiek, któremu sodówka nie uderzyła do głowy.
Good work Greg :)

szymon_d4

szymon_d4 2015-01-03 20:57:31

Od dawna śledzę wydarzenia z działu fotograf miesiąca... i bardzo się ucieszyłem, że w końcu zobaczyłem w tej roli Grzesia Płaczka. Grzegorz to doskonały fotograf oraz wspaniały człowiek, który umie innych zarazić nie tylko pasją do fotografii ślubnej ale też pozytywną życiową energią. Grzegorz to wspaniały coach z zakresu fotografii ślubnej i edycji zdjęć. Z Grzegorzem poznałem się 3 lata temu podczas warsztatów na które się do niego wybrałem...od tego czasu ciągle jesteśmy w kontakcie i służymy sobie radą i pomocą... można powiedzieć, że Grześ to taki dobry tata od fotografii ślubnej. Bardzo fajnie, że jest ktoś, kto potrafi i co najważniejsze chce się dzielić swoją wiedzą z zakresu fotografii ślubnej... gdyż w większości przypadków fotografowanie nie chętnie dzielą się swoją wiedzą, gdyż uważają, że w ten sposób szkolą sobie konkurentów.

Kończąc moją wypowiedź...gratuluję wielkiego talentu, doskonałego oka i wielkiego serce do fotografii ślubnej. Fajnie, że mogę napisać sobie w swoim CV fotograficznym, że fotografowałem u boku najlepszego fotografa na świecie. Wielkie dzięki :)

mala

mala 2015-01-03 22:50:13

Zdjęcia Grzegorza pokazują, że fotografia to nie jednie jego praca ale jego całe życie i największa pasja. Jego ambicja nie pozwala mu spocząć na dotychczasowych osiągnięciach a cały czas wyznacza mu nowe, większe cele. Mierzy najwyżej, i na każdym kroku pokazuje, że miejsce wśród najlepszych, które jak dla mnie już posiada jest zasłużone i jest wynikiem nieustającego rozwoju. Grzegorz! Gratuluję!

oscar

oscar 2015-01-04 10:03:49

Bardzo fajny materiał. Twoje zdjecia Greg to nie tylko fotografie ślubne, ale prace pełne pasji i miłości. Zawsze z przyjemnością oglądam twoje zdjęcia, które zawsze mnie zachwycają niepowtarzalnością. Cieszę się, że właśnie pod twoim okiem mogłem stawiać pierwsze kroki jako fotograf ślubny. Powodzenia Grzegorz i pozdrawiam.

matejgdansk

matejgdansk 2015-01-04 10:52:05

Grzesiek to gość pełen pasji zarażający swoją energią. Na warsztatach U Grzegorza dowiedziałem się więcej niż przez całe moje życie fotograficzne. Cieszę się że w końcu trafiłeś do Szerokiego Kadru. Gratulacje !

pati

pati 2015-01-04 19:51:59

Gratulacje!!! W 100% zasłużone! Potrafisz pięknie uwiecznić momenty podczas ślubu.. Na pewno z ogromną radością, dzięki Tobie będę wracali do tych cudownych chwil :) Nie ma nic wspanialszego niż zdjęcia, które oddają emocje i magie chwili. Jeszcze raz gratuluję talentu!! :)

fmoll

fmoll 2015-01-05 14:42:33

straciłem poważanie dla tego portalu...

Priv

Priv 2015-01-06 03:30:41

Bardzo ciekawy temat i fajne choc nie latwe zadanie domowe

Robertooo

Fajny filmik, tylko czym teraz p. Grzegorz będzie robił zdjęcia za "moment" jak wystawia na allegro swoją 14mm 2.8 :) chyba nie przechodzi na canona ;) Doświadczenia i kreatywności oraz jakości nie można jednak podważyć. Gratuluję sukcesów.

zygmuntkaczmarek

Fotografia ślubna to ciężki kawałek chleba.
Bardzo stresogenne zajęcie, dla osób które chcą się wywiązać z zadania w sposób odpowiedzialny.
Z uwagi na ulotność chwili, nieprzewidywalność celebransa, ceremoniarzy czy spektatorów, trzeba działać w sposób perfekcyjny, gwarantujący pozytywny wynik.
Przeglądając zdjęcia różnych fotografów ślubnych można zauważyć podobne podejście do tematu i uatrakcyjnianie fotografii ślubnej fotografią o tematyce ślubnej, czy też nawet uczynienie z fotografii o tematyce ślubnej motywu przewodniego, dominującego.
Mam na myśli fotografowanie garderoby, ceremonii ubierania, malowania, czesania, moczenia w wodzie, łażenia po górach i inne motywy jak desery, czy elementy zastawy stołowej.
Fotografia o tematyce ślubnej ( wszelkie realizacje w dniu innym niż ślub) to moim zdaniem manowce fotografii ślubnej, to nie te emocje, nie ta chemia coś co jest dla mnie niepojęte.
Następny element to brak dbałości o czystość barw, zwykle zdjęcia ślubne są wyretuszowane w HDR- o podobnej stylizacji.
Tego typu podejście bardzo przyśpiesza realizację ślubnego zlecenia, to czego nie można pokazać w wyżej wymienionej stylizacji, można zrobić w sepii czy b&w. Klient to kupi, przekonany że dostaje produkt nowoczesny.
Na zakończenie tego wywodu, link na fotografa ślubnego, który nie prezentuje w swoich pracach walorów które powyżej omówiłem:
http://www.cmphotography.com/

karolina

karolina 2015-01-11 22:38:51

Przepiękne zdjęcia :)
Pozdrawiam

barbara.skoczewska

Zgadzam się, że naładowana bateria i dobry sprzęt nie wystarczą, gratuluję talentu i sukcesów! Dziękuję za profesjonalne warsztaty :) Powodzenia!

Szereny

Bardzo dziękuję za rady :)
Świetny, inspirujący materiał.
Zdjęcia niesamowite. Winszuję sukcesu, talentu i pasji :)

2015-01-15 13:23:23

Super. Pasjonat. Pomysłowy. Dziękuję

fotografista

fotografista 2015-01-15 18:35:58

RobertoooFajny filmik, tylko czym teraz p. Grzegorz będzie robił zdjęcia za "moment" jak wystawia na allegro swoją 14mm 2.8 :) chyba nie przechodzi na canona ;) Doświadczenia i kreatywności oraz jakości nie można jednak podważyć. Gratuluję sukcesów.


Pan Grzegorz w swoim profilu:
http://www.moment.com.pl/o_mnie.html

wymienia obiektywy których używa:
Obiektyw 14 f/2.8 Nikkor
Obiektyw 28 f/1.8 Nikkor
Obiektyw 50mm f/1.4 Nikkor
Obiektyw 85mm f/1.8 Nikkor
Obiekty makro 105mm f/2.8 Nikkor
Pierwsza pozycja to zapewne jakiś egzemplarz przedprodukcyjny, udostępniony do testów, przez Nikona ?
Ja takiego obiektywu nie widziałem jeszcze ani w realu, ani w wirtualu.
Poproszę o doprecyzowanie, co to za szkło.

Robertooo


http://allegro.pl/af-nikkor-14mm-f2-8d-ed-stan-idealny-fv23-i4992539591.html

fotografista

fotografista 2015-01-17 15:44:29

Racja, jest, a raczej był, zabytek z kiepską reputacją. Kocham stało ogniskowe obiektywy, ale 14-24 bije na głowę ten zabytkowy wynalazek.
Dziękuję za doprecyzowanie.

knyt

knyt 2017-01-26 00:02:21

Mateusz Grzesiak fotografii ślubnej...

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

111lisu

Velar Grant2024-07-20 05:28:48 111lisu

Fotografia, która pokazuje rzeczywistość, a nie ją kreuje, bardzo mi się podoba.…

111lisu

Mariola Glajcar2024-07-20 05:05:28 111lisu

Ech ten Beksiński przewrócił ludziom w głowach... Te jego obrazy technicznie bez zarzutu ale w…

111lisu

Ania Wibig2024-07-20 04:48:58 111lisu

Byłem przy dwóch porodach moich dzieci, moja małżonka jest położną, ale czy nie powinniśmy…

pioterwater

Relacja człowieka z psem2024-07-18 21:51:12 pioterwater

Dziękuję serdecznie za wyróżnienie :-)…