Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Fotograf miesiąca: Podróże | Przyroda i krajobraz | Czerwiec 2015 | Kolor tła:

Darek Sepioło

Dodaj do schowka
 
Oceń :

Biografia

Darek Sepioło należy do światowej czołówki fotografów specjalizujących się w zdjęciach podwodnych. Jego przygoda z nurkowaniem rozpoczęła się w 1999 roku i szybko przerodziła się w wielką pasję. Darek – z zawodu finansista – zamiast za biurkiem czas spędza pod wodą (ponad 3000 godzin). Odwiedza najciekawsze miejsca nurkowe na wszystkich kontynentach.

Jego zdjęcia zdobywały nagrody w prestiżowych konkursach fotograficznych m.in. w Moskwie, Singapurze, Nowym Jorku, Sydney. Jest również dwukrotnym laureatem (jako jedyny Polak) nagrody National Geographic.

Od 2008 roku pracuje dla kanałów Discovery i Animal Planet. Pierwsza seria filmów, które powstały w ramach tej współpracy – Magia Wielkiego Błękitu – wyświetlana była w kilkudziesięciu krajach i przyciągnęła przed telewizory ponad 200 milionów widzów (na 2016 rok zapowiadana jest część druga serii).

W 2011 roku nakładem National Geographic ukazał się jego album Wielki Błękit, a sam Darek jest jednym ze współzałożycieli magazynu o nurkowaniu pod tym samym tytułem.

Darek Sepioło

Strony internetowe

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję, kto mógłby zostać fotografem miesiąca? Napisz do nas

Konkurs na pracę domową: Ruch

Nagrody

Zasady konkursu są bardzo proste.

Na początku każdego miesiąca fotograf zadaje czytelnikom serwisu pracę domową. W konkursie mogą brać udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu, przy czym każdy może przysłać tylko jedną pracę. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25.06.2015. Pod koniec miesiąca prezentowany fotograf wyłoni zwycięską pracę, której autor zostanie nagrodzony praktycznym zestawem Szerokiego Kadru.

Przejdź do strony konkursu, aby poznać więcej szczegółów

Komentarze

michal77

Czy są jakieś domowe patenty na fotografowanie popularnymi aparatami pod wodą?

jane

jane 2015-06-01 19:12:33

Przepiękna fotografia, aż chce sie nurkować, świetny materiał.

kundziorek

michal77Czy są jakieś domowe patenty na fotografowanie popularnymi aparatami pod wodą?


Można kombinować z owijaniem w folię w czasie deszczu. Pod wodę nie ryzykował bym żadnych domowych sposobów bo ciśnienie szybko wzrasta i niewiele potrzeba żeby woda wdarła się do aparatu.

Trzeba kupić odpowiednie ubranko które zapewnia szczelność.

stuart

wcale ze nie bo gopro ni ejest dobre na glebokosci ponizej 10 m za malo swiatla powoduje takie szumy i kontrast z powodu malej matrycy ze filmy nadaja sie do smieci. dzis mozna kupic ,,worki'' do aparatöw za male pieniadze. osobiscie 36 klatek pod woda mnie nie przeraza,uzywam nikonosa V z 35mm i 15mm, do tego mam dwie lampy i pierscienie. mam jeszcze maly smieszny canon ixus na aps film. ale ostatni zakup to obudowa do Nikona D800 ;) milo widziec fotografa miesiaca ktöry schodzi pod wode ;)

muarta

Nie wiem czemu wszyscy przeżywają przecież pracą domową jest zdjęcie w ruchu, cytując "oczywiście mówię o fotografii na lądzie".
A tak poza tym jestem nurkiem i próbowałam robić zdjęcia pod wodą ale bardzo ciężko jest fotografować poniżej 10m bez potężnego oświetlenia. Co do tanich worków na aparaty to bym uważała i nie wkładała tam swoich najukochańszych luster, znajoma tak załatwiła sobie swoją w basenie, okazało się że worek nie wytrzymał 2m pod wodą. No a niestety obudowy pod konkretny model są drogie niekiedy dwukrotnie droższe niż aparat. Z aparatem czy bez nurkowanie polecam każdemu, niezapomniane przeżycia :)

mariem

mariem 2015-06-03 20:40:13

Niesamowicie oglądało się ten reportaż. Dosłownie dech zawiera w piersiach kiedy widzi się tak wspaniałe ujęcia takich miejsc !

greq

greq 2015-06-16 14:03:17

michal77Czy są jakieś domowe patenty na fotografowanie popularnymi aparatami pod wodą?

Aby uchwycić to co tuż pod powieszchnią wody do filmowania jak i fotografowania można użyć akwarium :) i nie jest dedykowane do jednego sprzętu :) widziałem ciekawe materiał wideo uzupełniony materiałem z takiego zestawu :)

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

aniut

Ania Wibig2024-05-24 09:47:23 aniut

Super osoba, jestem wzruszona!…

topian

Jak i czym fotografować w górach2024-05-23 14:59:46 topian

Jeśli chcesz nowy w cenie do 3k. To masz wybór pomiędzy Sony A6000 APS-C vs Olympus M10MK2 lub…

dawid

Jak i czym fotografować w górach2024-05-13 22:16:00 dawid

Wiele z tych zdjęć to wschody i zachody słońca w górach. Jak wygląda temat chodzenia po…

maril

Małgorzata Tymińska2024-04-25 16:42:25 maril

Super zdjęcia…