Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Fotograf miesiąca: Ludzie | Styczeń 2016 | Kolor tła:

Borys Makary

Dodaj do schowka
 
Oceń :

Biografia

Borys Makary – polski fotograf urodzony w 1977 roku – zajmuje się fotografią konceptualną, kreacyjną, komentującą rzeczywistość. W jego projektach zauważalne jest zainteresowanie naturą człowieka, przede wszystkim kobiety. Poszukuje ciekawych i intrygujących metod obrazowania, podchodzi w nowatorski sposób nie tylko do fotografii jako medium, ale również do prezentowanych tematów. Z wykształcenia magister sztuk wizualnych, absolwent fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Uczył się fotografii mody od Milesa Aldridge’a oraz w International Center of Photography w Nowym Jorku. Był asystentem fotografa mody Richarda Warrena. Borys Makary wystawiał swoje prace w Paryżu, m.in. na wystawie Fotofever w Luwrze oraz w galerii NUE. Fotografie artysty prezentowane były również na festiwalu WeArt w Barcelonie, Photo Independent w Los Angeles i na wielu wystawach krajowych.

Otrzymał liczne międzynarodowe nagrody na konkursach fotograficznych w USA i w Europie, w tym trzy medale na Prix de la Photographie Paris – zarówno za kampanie reklamowe, jak i za projekty autorskie.

Borys Makary

fot.Samuel Berthet

Strony internetowe

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję, kto mógłby zostać fotografem miesiąca? Napisz do nas

Konkurs na pracę domową: Antyestetyka

Nagrody

Zasady konkursu są bardzo proste.

Na początku każdego miesiąca fotograf zadaje czytelnikom serwisu pracę domową. W konkursie mogą brać udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu, przy czym każdy może przysłać tylko jedną pracę. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25.01.2016. Pod koniec miesiąca prezentowany fotograf wyłoni zwycięską pracę, której autor zostanie nagrodzony praktycznym zestawem Szerokiego Kadru.

Przejdź do strony konkursu, aby poznać więcej szczegółów

Komentarze

photologe84
oceń+--1

photologe84 2016-01-03 17:38:54

Pozdrawiam pasjonatów fotografii analogowej i aparatów dalmierzowych. Zapraszam do obejrzenia małego podsumowania mojego pierwszego roku z aparatem Leica IIIc. https://youtu.be/zVQ8uKytj98 Za wszelkie opinie, sugestie, krytykę z góry uprzejmie dziękuję, i cieszę się na każde odwiedziny na moim profilu YouTube PhotoLoge 84. "

sandinista2600

Troszkę nierówno dobrany materiał do tego co fotograf mówi.
Bardzo dużo estetycznej, łatwej fotografii. I tylko kilka kadrów, gdzie czy to ciało czy kompozycja były mniej oczywiste.
Ogólnie wysoki poziom.

111lisu

111lisu 2016-01-26 01:41:06

No właśnie co chcesz wyrazić? W dzisiejszym świecie fotografia nie pokazuje rzeczywistości, Ale ją kreuje. Trochę mi to przypomina orkiestrę grająca na Titanicu. Czyli ludzi oderwanych Od rzeczywistości. Kobiety są piękne i sensem naszego życia, ale w większości przypadków mają coś więcej niż koronki na sobie. Czemu pokazujesz tylko pożądanie a nie duszę kobiety. One są inteligentne i wrażliwe może nie wszystkie, ale większość tak ma. Ciekaw jestem czy swoją córkę byś tak pstrykał i pokazywał gawiedzi.

Pozdrawiam Mariusz

czarek

czarek 2016-01-28 21:37:11

Mariusz. Twój komentarz jest co najmniej dziwny w takim miejscu jak ten portal.
A jesli chodzi o video, to bardzo interesujący materiał.

aparacik

Bardzo pozytywnie;)..wracam wielokrotnie do tego materiału i z wielka przyjemnością go słucham.

hydrol

hydrol 2018-12-30 14:44:06

Borys, nie wiem co ze mną jest nie tak, ale kompletnie do mnie Twoje prace nie trafiają. Ani pod względem techniki fotografowania ani koncepcji. Sorry za brutalny feedback.

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

michalmisztela

Jak i czym fotografować w górach2024-04-16 18:26:50 michalmisztela

[quote="marek_a"]Cześć, Podziwiam Twoje zdjęcia. Łatwo powiedzieć „ustawiamy ostrość na…

kania-ruda

Daleka obserwacja2024-04-07 22:20:06 kania-ruda

Wiele świetnych, nie wiadomo które wybrać, ale Lotta i te wiatraki w burzy piaskowej robią duże…

jacek

Karolina Jonderko2024-04-05 08:36:08 jacek

Fotografować można wszystko , od porodu do pogrzebu. Każdy etap wymaga od wykonującego zdjęcia…

kuba_okonski_photography

Daleka obserwacja2024-03-30 16:55:56 kuba_okonski_photography

Krajobraz Tatr z Skomielnej Białej…