Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Fotograf miesiąca: Dokument i reportaż | Ludzie | Podróże | Studio i reklama | Styczeń 2010 | Kolor tła:

Bart Pogoda

Bartek jest zjawiskiem atmosferycznym, nie postrzega siebie jako artysty, mówi o sobie „jestem człowiekiem”. Jego blog www.bartpogoda.net zaliczany jest do czołówki blogów podróżniczych w Polsce. To, co go wyróżnia, to słowo pisane (niedawno „Newsweek” określił go mianem następcy Iwaszkiewicza i Kapuścińskiego) oraz, a raczej przede wszystkim, multimedia: zdjęcia i video.
Dodaj do schowka
 
Oceń :

Biografia

CZAS NA POGODĘ

Mapa klimatyczna Barta Pogody obejmuje już 78 krajów na świecie. Trudno zatem sprecyzować jego średnią temperaturę, nie wiadomo też, czy mierzyć należałoby ją w stopniach Celsjusza czy Fahrenheita. Nie do zbadania są także ilości deszczu czy śniegu. Na pewno można zauważyć duże nasłonecznienie. Zachmurzenie umiarkowane. Wiatry najczęściej porywiste. Czas wschodów i zachodów słońca zależy od strefy czasowej.

Bartek jest zjawiskiem atmosferycznym, nie postrzega siebie jako artysty, mówi o sobie „jestem człowiekiem". Jego blog www.bartpogoda.net zaliczany jest do czołówki blogów podróżniczych w Polsce. To, co go wyróżnia, to słowo pisane (niedawno „Newsweek" określił go mianem następcy Iwaszkiewicza i Kapuścińskiego) oraz, a raczej przede wszystkim, multimedia: zdjęcia i video.

Pogoda podróżuje od kilkunastu lat. Z czasem jego wojaże zdominowała fotografia. Obecnie zajmuje się nią zawodowo. Realizuje profesjonalne projekty dla agencji reklamowych i filmowych. Jest fotografem samoukiem, dla poszerzenia horyzontów studiuje w Instytucie Twórczej Fotografii (ITF) w Opavie.

Jego dorobek artystyczny publikowany był na łamach takich tytułów, jak „Podróże", „Pani", „CNN Traveller", „Zwierciadło", „Wired", „Guardian", „Newsweek", „Aktivist", „Planet Mag", „Morning Calm Korean Airlines", „Kalejdoskop LOT", „Traveller", „Chip Digital Video", „Viva!", „Cafe", „Dos Dedos".

Bart Pogoda

Strony internetowe

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję, kto mógłby zostać fotografem miesiąca? Napisz do nas

Konkurs na pracę domową: Zimowe zdjęcie 5 minut po przebudzeniu

Nagrody

Zasady konkursu są bardzo proste.

Na początku każdego miesiąca fotograf zadaje czytelnikom serwisu pracę domową. W konkursie mogą brać udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu, przy czym każdy może przysłać tylko jedną pracę. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25.01.2010. Pod koniec miesiąca prezentowany fotograf wyłoni zwycięską pracę, której autor zostanie nagrodzony praktycznym zestawem Szerokiego Kadru.

Przejdź do strony konkursu, aby poznać więcej szczegółów

Powiązane tematy

rozwiń

Komentarze

Rpawel

Dopiero teraz zauważyłem, że pod tym materiałem nie ma komentaży. Ale do rzeczy - rewelacyjny gość! Od mniej więcej czterech miesięcy odwiedzam "szerokikard" i nie ma tygodnia, w którym nie obejrzę tego filmu przynajmniej raz. Żałuję, że nie znam Jegomościa osobiście. Pozdrawiam

romanek

romanek 2012-01-04 20:19:09

też uwielbiam podróżować, też stopem, też fotografuje i też mówią na mnie  Bart :) i to wszystko przede mną...wow:))  Pozdrowienia

aife

aife 2013-04-23 10:24:51

Po trzech latach nadal dobrze się ogląda :)

polczyk

polczyk 2017-04-27 00:39:12

po 7 latach nadal dobrze się to ogląda!

bart

bart 2018-06-05 22:39:41

własnie ogładaliśmy hehhe

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

111lisu

Velar Grant2024-07-20 05:28:48 111lisu

Fotografia, która pokazuje rzeczywistość, a nie ją kreuje, bardzo mi się podoba.…

111lisu

Mariola Glajcar2024-07-20 05:05:28 111lisu

Ech ten Beksiński przewrócił ludziom w głowach... Te jego obrazy technicznie bez zarzutu ale w…

111lisu

Ania Wibig2024-07-20 04:48:58 111lisu

Byłem przy dwóch porodach moich dzieci, moja małżonka jest położną, ale czy nie powinniśmy…

pioterwater

Relacja człowieka z psem2024-07-18 21:51:12 pioterwater

Dziękuję serdecznie za wyróżnienie :-)…