Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Fotograf miesiąca: Dokument i reportaż | Ludzie | Podróże | Marzec 2015 | Kolor tła:

Adam Pańczuk

Dodaj do schowka
 
Oceń :

Biografia

Adam Pańczuk (ur. 1978 r.) – absolwent fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej poznańskiej ASP (specjalizacja z fotografii dokumentalnej) oraz tamtejszej Akademii Ekonomicznej. Freelancer, który sam wybiera, gdzie pracuje, a jak sam mówi: pracuje tam, gdzie znajdzie ciekawy temat. Takich tematów szukał już m.in. w Bangkoku, Delhi, Londynie, w Pakistanie, Kambodży, na Islandii, a w ostatnich latach – na Lubelszczyźnie, obserwując wiejskie realia w pierwszych latach po wejściu do Unii Europejskiej.

Wykonanie projektu fotograficznego w pierwszej kolejności oznacza dla niego stawianie sobie pytań o ludzi, których napotyka, o ich świadomość, tożsamość, postawę wobec świata. Są to pytania zadawane dosłownie i metaforycznie zarazem. Łatwość posługiwania się obrazem, balansowanie pomiędzy fotografią dokumentalną a fotografią kreacyjną zyskały uznanie w kraju i za granicą. Jego prace trafiły na wystawy w Polsce, we Francji, Grecji, Rosji, Stanach Zjednoczonych, a nawet w Korei Południowej i Japonii.

Był stypendystą polskiego Ministerstwa Kultury. W swoim dorobku ma już wiele prestiżowych wyróżnień i nagród z krajowych i międzynarodowych konkursów fotograficznych, m.in. Grand Press Photo, BZ WBK Press Photo, Sony World Photography, Magnum Expression, National Geographic Photography Contest, BBC News Photographer of the Year. W ubiegłym roku wydana własnym sumptem książka Karczeby została uznana za najlepszą książkę fotograficzną na świecie (Pictures of the Year International Best Photography Book Award).

Od 2010 r. należy do stowarzyszenia Sputnik Photos. Mieszka w Warszawie.

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję, kto mógłby zostać fotografem miesiąca? Napisz do nas

Konkurs na pracę domową: Portret w krajobrazie

Nagrody

Zasady konkursu są bardzo proste.

Na początku każdego miesiąca fotograf zadaje czytelnikom serwisu pracę domową. W konkursie mogą brać udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu, przy czym każdy może przysłać tylko jedną pracę. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25.03.2015. Pod koniec miesiąca prezentowany fotograf wyłoni zwycięską pracę, której autor zostanie nagrodzony praktycznym zestawem Szerokiego Kadru.

Przejdź do strony konkursu, aby poznać więcej szczegółów

Powiązane tematy

rozwiń

Komentarze

vito

vito 2015-03-02 16:19:11

Najlepszy wywiad w ostatnim czasie. Gość świetnie mówi a w dodatku robi świetne zdjęcia.

PawełGaweł

Zdjęcia super, fotograf zacny, praca domowa wreszcie ciekawa. Powodzenia sobie i wam :)

mikaru95

Świetny fotograf, naprawdę ciekawe prace. Szkoda, że nie mam możliwości teraz zrealizowania tematu, bo mam naprawdę świetny pomysł... ale brak możliwości... strasznie żałuję, że w tym miesiącu nie wezmę udziału w pracy domowej :( ale życzę powodzenia innym uczestnikom

gajcyk

Dawno nie słyszałam tak dobrego wywiadu z fotografem. W większości zawsze mówią to samo a tu proszę, Artysta przez duże A. Jestem pod wrażeniem prac. Pozdrawiam.

ankor

ankor 2015-03-07 15:34:55

Super wywiad - fajne zdjęcia - bardzo inspirujące - zwłaszcza rikszarze ! Bez porównania z bełkotem o pseudo sztuce z poprzedniego miesiąca ...

gejiiman

Jako ktoś kto od niedawna ma styczność z fotografią miotam się pomiędzy tym co chcę osiągnąć, jak to powinno wyglądać a ty co mi wychodzi. Chciałabym bardzo podziękować za ten wywiad. Wreszcie odnoszę wrażenie, że wreszcie zdałam sobie sprawę co robię źle i natrafiłam na kogoś kto mnie inspiruję.

drozdi

Bardzo inspirujący wywiad, niebanalna osobowość i znakomite zdjęcia.

2015-03-16 21:49:39

Znów nakręciłem się na nadgodziny z aparatem ! Boskie :D

rysiek

rysiek 2015-03-17 21:05:28

Pan fotograf bardzo sympatyczny i konkretny zdjęcia również ale nie mogę zrozumieć dlaczego część fotografów mieszkających w Polsce i tak namiętnie fotografujących między innymi polską wieś ma strony internetowe wyłącznie w języku angielskim :-) tak jak Pan Adam.
domena pl a język angielski ;-) zabawne.

borys

borys 2015-03-18 14:46:19

Nareszcie jakis sensowny fotograf.

johnnowak

Niezwykli ludzie i piękne zdjęcia. Aż chce się poznać ich historie:-)

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

maril

Filip Blaauw2023-09-03 18:04:26 maril

Świetne zdjęcia gratuluje pasji…

agnieszkaf

Ptak w krajobrazie2023-08-28 21:24:05 agnieszkaf

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

glen

Ptak w krajobrazie2023-08-17 17:40:53 glen

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

bartosz

Czarek Sokołowski2023-08-15 23:48:35 bartosz

-tylko radosne zdjęcia !????????????????????…