Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Społeczność: Profil użytkownika kolnaki

kolnaki

kolnaki

Sprzęt

Kategorie

Dlaczego kompakt? 2013-02-05 19:35:25

2013.01.18 23:27   leeway:

Od niedawna jestem bardzo szczęśliwą posiadaczką Nikona P510. Uważam go za wspaniały aparat. Jest to niby kompakt, ale dla mnie spełnia praktycznie w 100% procentach rolę lustrzanki. Zdjęcia są powalające, posiada mnóstwo opcji. Teraz szkolę się w zakresie fotografii, bo nie chcę zmarnować potencjału tego aparatu. Ten Nikon wygląda jak lustrzanka i dodatkowo ma x42 zoom. jest doskonały dla amatorów jak i dla zawodowców. Lubię w nim bardzo tryb manualny.  Zakochałam się w nim, mam ochotę wyjść z nim na ulicę i robić zdjęcia. Na razie nie miałam jeszcze takiej możliwości, ale niedługo zaszaleję w jakimś ciekawym plenerze. Jak na kompakt uważam, że był drogi. Kosztował 1500zł + karta pamięci i czeka mnie jeszcze kupienie torby, bo mały nie jest, ale jest lekki. Więc pewnie skończy się jakoś na 1700zł. Uważam ten aparat za na prawdę profesjonalny i polecam każdemu. Nie widzę szału w tych wszystkich lustrzankach, po za tym jak wyjdziesz z tym wielkim "czymś" na ulicę to ludzie patrzą się na ciebie jak na wariata i widać, że niby jesteś profesjonalnym fotografem, chociaż często przecież nie jesteś. Dodatkowo strach przed tym, że ktoś ukradnie to cacko, że spadnie, zarysuje się, zepsuje. Masakra. Moim zdaniem lepiej zainwestować w dobry kompakt jesli ktoś jest pasjonatem fottografii niż w lustrzankę. Dzisiejsze kompakty wcale nie są już takie słabe, a dla wymagających zostaja jeszcze przecież zawsze programy do obróbki zdjęć. Czego ja nie popieram i używam raczej tylko, jeśli chcę uzyskać artystyczny efekt zdjęcia. 
Pamiętajmy, że nie zawsze liczy się sprzęt. Liczy się nasz pomysł i włożenie całego serca w to, aby zdjęcie było dobre. Co to za frajda zrobić świetne zdjęcie makro kwiatka lustrzanką? Wyjdzie piękne, ale przecież my tylko pstrykamy przycisk i ustawiamy najpotrzebniejsze rzeczy. Lustrzanka zawsze = dobre zdjęcie. Moim zdaniem lepiej samemu pobawić się ustawieniami w kompakcie, czekać na dobre światło, biegać z aparatem w kółko bo np. nie mamy takiego zoom'u jak w dobrym aparacie. Jeśli fotograf jest dobry to zdjęcia też takie będą. Nie trzeba mieć pieniędzy, aby kochać fotografię. Teraz jest moda na oryginalne zdjęcia, pokażmy własną oryginalność. Bawmy się światłem, efektami - wszystkim tym co ma w sobie aparat jaki mamy. Może to być nawet zwykły kieszonkowy kompakt lub telefon. Nie dajmy sobie wmówić, że dobry fotograf to taki, który ma pięć lustrzanek, taczkę wymiennych obiektywów, wszystkie rodzaje lamp błyskowych, przesłon - po co to nam? Oczywiście pieniądze przydaja się w "byciu fotografem", ale bez nich również możemy sobie jakoś radzić. Zdajmy się na samego siebie. Róbmy takie zdjęcia, które my pokochamy, przecież nie muszą być idealne. : )
Miłego fotografowania.
PS Droga Redakcjo portalu "Szeroki Kadr" czekamy na więcej inspirujących materiałów, może jakieś filmiki? ; ))


Dlaczego kompakt? 2013-02-05 19:42:20

Właśnie kupiłem Nikon D3200. Chciałbym się odnieść do uwagi koleżanki o gabarytach lustrzanki. Koolpix P510 JEST WIĘKSZY i cięższy o D3200. Analizowałem porówwnania tych dwóch aparatów i jednak lustrzanka wypada lepiej. Zwłaszcza podkreśliłbym możlowość rozbudowy, któych kompakt nie ma. Oczywiście jeśli taka funkcjonalność wystarczy i nie ma żadnych widoków na konieczność rozbudowy to wybór jest dobry ale może lepiej było kupić tańszy kompakt o mniejszych gabarytach?

tomsabros

Rafał Bojar2020-07-06 17:45:18 tomsabros

Ale niesamowite kadry. Już dawno nie widziałem czegoś tak fascynującego...…

ikabg

Fotografia kreacyjna2020-07-06 17:16:45 ikabg

Tytuł zdjęcia: Fear not.…

photosynteza

Fotografia kreacyjna2020-07-02 12:59:17 photosynteza

Ten pracy domowej jest strzałem w dziesiątkę, bo ja wręcz nie wyobrażam sobie fotografowania…

Redakcja-SK

Kompozycja w fotografii, czyli jak zrobić dobrze skomponowane zdjęcie2020-06-18 18:16:21 Redakcja-SK

Dziękujemy za ciepłe słowa! Cieszymy się, że możemy pomagać w Pani rozwoju fotograficznym...…